Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

II Międzynarodowy Wyścig Kolarski Korona Kocich Gór – za nami

Gmina Trzebnica była partnerem przy realizacji jednego z największych wyścigów kolarskich na Dolnym Śląsku pn., "Korona Kocich Gór”, którego głównym organizatorem jest Gmina Zawonia. 13 lipca 2014 roku odbyła się jego druga edycja. Zawodnicy rywalizowali o puchar Prezesa LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich w kategorii kobiet (elita), o puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego w kategorii mężczyzn (elita). Tegoroczny wyścig był również rywalizacją strażaków w ramach Mistrzostw Polski Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Malownicza trasa wyścigu, poprowadzona terenami obu gmin, nie była zarezerwowana wyłącznie dla zawodowych kolarzy – swoje siły na trasie mogli również sprawdzić amatorzy.

Brak opisu obrazka

- Przed nami kolejny sportowy projekt, który tym razem mamy przyjemność współorganizować z zaprzyjaźnioną, sąsiednia Gminą Zawonia. To prestiżowe wydarzenie jest nie tylko okazją do promocji kolarstwa, ale także upowszechniania zdrowego trybu życia i popularyzacji atrakcji turystycznych i krajoznawczych występujących na trasie – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał - Cieszę się, że w tym roku udało się rozszerzyć trasę o tereny znajdujące się również w trzebnickiej gminie i już w tym miejscu mogę zapewnić, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej, ponieważ planujemy rozszerzyć trasę prowadząc ją do samej Trzebnicy.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

W dniu wyścigu burmistrz Marek Długozima wraz z Wójtem Zawoni Robertem Borczykiem oraz dyrektorem wyścigu Henrykiem Charuckim deklarację współpracy Gminy Trzebnica i Gminy Zawonia przy organizacji kolejnych sześciu edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Koronę Kocich Gór".
Obie gminy oświadczyły, że począwszy od przyszłego roku Wyścig prowadzić będzie przez malownicze miejscowości: Zawonia, Grochowa, Pęciszów, Budczyce, Sucha Wielka, Pstrzejowice, Cerekwica, Trzebnica, Taczów, Czachowo, Radłów, Skotniki i Tarnowiec, obok cennych zabytków, natomiast start i meta będzie ulegać zmianie w systemie dwuletnim. W 2015 r. zarówno start jak i meta odbędzie się w Trzebnicy a rok później zawodnicy wystartują i zakończą wyścig w Zawoni.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

- Myślę, że do 2020 roku będzie to największy wyścig kolarski na Dolnym Śląsku, już tegoroczna edycja pokazała, co można zdziałać wspólnymi siłami obu gmin. Wielki ukłon w stronę obu włodarzy, że stwarzają tak dobry klimat dla kolarstwa – powiedział dyrektor wyścigu Henryk Charucki i dodał – dziękuje również Burmistrzowi Markowi Długozimie za spełnioną obietnicę i wybudowanie odcinka drogi pomiędzy Cerekwicą a Czachowem, bo byli już tacy, którzy wiele nam w kontekście dróg obiecywali, a dalej musimy po dziurawych drogach powiatowych jeździć – zakończył.

Brak opisu obrazka

W wyścigu strażaków wziął udział m.in. Zbigniew Bródka - Mistrz Olimpijski z Soczi i jak na prawdziwego mistrza przystało wygrał go w swojej kategorii. O komentarz wydarzenia zadbała legenda dziennikarstwa sportowego - Włodzimierz Rezner.
Imprezie towarzyszył piknik rodzinny.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka


Warto dodać, że wyścig był szeroko reklamowany – informacja o nim pojawiła się m.in. w Eurosporcie, gdzie komentatorzy Tour de France informowali dokładnie o trasie wyścigu oraz jego organizatorach, przyczyniając się tym samym do promocji obu gmin.

Transmisje telewizyjne w TVP Wrocław: 17 lipca 2014, godz. 18:00 i 19 lipca 2014, godz. 18:55 oraz w TVP Sport: 17 lipca 2014, godz. 22:30 oraz 19 lipca 2014, godz. 12:30.

 Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

 

 

Wersja XML