Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dla nas najpiękniejsza

Kolejny sukces pań z Koła Gospodyń Wiejskich ze Szczytkowic. W sobotę, 12 kwietnia, w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu odbyła się Prezentacja Wojewódzka Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek. Gminę Trzebnica, wśród 26 Kół Gospodyń Wiejskich z całego Dolnego Śląska, reprezentowały Szczytkowice. Kolejny raz z sukcesem. Palma przygotowana przez panie zajęła III miejsce.

Wielkanocna palma ze Szczytkowic, wykonana tradycyjną metodą - z suszonych kwiatów i ziół - kolejny raz zachwycila jury. Dzięki temu panie w nagrodę otrzymały zestaw garnków i aparat fotograficzny.

Podczas wystawy przedsatwicielki Kóła Gospodyń Wiejskich oprócz palmy przygotowały różne potrawy i smakołyki. Nie zabrakło pasztetu z królika, dżemu z marchewki z którego słynie wieś, pieczywa, mazurków babek i jaj. Dodatkowo dzieci ze Szczytkowic z Klubu Edukacyjnego 4H brały udział w konkursie na najpiękniejszy koszyczek wielkanocny.

- Chciałabym podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie palmy i potraw wielkanocnych. Cieszę się, że tak chętnie angażujecie się w życie naszej lokalnej społeczności. Dziękuję za piękne reprezentowanie Gminy Trzebnica - powiedziała Marta Piasecka, sołtys wsi. - Zapewniam, że nagrody jakie otrzymaliśmy za zajęcie III miejsca niebawem zostaną wykorzystane - dodała.

To nie jedyny konkurs, w którym panie brały udział w tym roku. 5 kwietnia w Kłodzku gospodynie zaprezentowały swoją palmę na XVIII Spotkaniu Tradycji Wielkanocnych. Wzięły również udział w konkursie na baranka wielkanocnego.
 

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML