Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pierwsza pomoc w Centrum Medycznym ZDRÓJ

Trzebnickie Centrum Medyczne ZDRÓJ po raz kolejny organizuje szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Trwają zapisy.

- Jest to program cykliczny. Zgłaszają się zarówno instytucje, jak i osoby indywidualne.
Jeśli chodzi o instytucje, to istnieje możliwość zorganizowania szkolenia w zakładzie pracy. Warto zaznaczyć, że inaczej szkolimy pedagogów, straż miejską, a jeszcze inaczej osoby zgłaszjące się indywidualnie. Są różne oczekiwania, dlatego przed każdym kursem umawiamy się co do zakresu, na jakim kursantom najbardziej zależy. Szkolenie trwa około 4,5 godziny. Jego koszt to 40 złotych od osoby w pakiecie podstawowym i 60 złotych w rozszerzony. Istotne jest, że są to nie tylko zajęcia teroretyczne, ale także praktyczne, podczas których odbywają się ćwiczenia na fantomach
- mówi prezes Trzebnickiego Centrum Medycznego ZDRÓJ Anna Imielska.
W lutym przeszkolonych zostało ponad 40 osób. Widzimy duże zapotrzebowanie na tego typu szkolenia. Myślę, że jest to spowodowane faktem, że wzrasta świadomość ludzi. Widzą, że więcej złego można zrobić nie reagując, niż udzielając pomocy - dodaje.

Zapisy na kurs odbywają się osobiście w Trzebnickim Centrum Medycznym ZDRÓJ, w rejestracji przychodni, bądź telefonicznie: (71) 312 03 75 lub (71) 312 05 10.
Szczegóły dotyczące zajęć umieszczone są na stronie internetowej: www.tcmz.trzebnica.pl.

Pamiętajmy, że pierwsza pomoc przedmedyczna, to często jedyna szansa na przeżycie dla osób poszkodowanych. Zadaniem osoby udzielającej pomocy jest utrzymanie przy życiu poszkodowanego i niedopuszczenie do powstania dalszych powikłań do momentu przyjazdu karetki pogotowia.

Łatwe? Nie dla każdego. Jaka jest tego przyczyna? Prawdopodobnie spowodowane jest to brakiem pewności siebie wywołanym niewystarczającą wiedzą oraz brakiem umiejętności praktycznych. Czas to zmienić.

Brak opisu obrazka Kurs pierwszej pomocy w ramach akcji "Biała Sobota". Centrum Medyczne ZDRÓJ wrzesień 2013.

Wersja XML