Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jubileusz Państwa Pernak


Kolejne małżeństwo Gminy Trzebnica obchodziło piękny jubileusz - 50 lat wspólnego życia. Z tej okazji Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Piotrowska, w imieniu mieszkańców naszej gminy, złożyli Państwu Teresie i Janowi Pernak serdeczne gratulacje, kwiaty, życzenia oraz upominek, a także odznaczyli jubilatów okolicznościowymi medalami.

Gratulacje oraz uroczyste wręczenie medali przyznawanych przez Prezydenta RP na ręce jubilatów przekazał 21 grudnia w Sali Ślubów w Ratuszu Burmistrz Gminy Trzebnica wraz z Kierownik Stanu Cywilnego w Trzebnicy.

Burmistrz Gminy Trzebnica – Marek Długozima: W imieniu własnym i całej wspólnoty chciałbym życzyć Państwu Pernak kolejnych pięknych jubileuszy. Jednocześnie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu wielu ciepłych chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół oraz zdrowia, radości i szczęścia w Nowym 2014 Roku.

Pani Teresa oraz Pan Jan byli bardzo wzruszeni i szczęśliwi. Swoich gości powitali niezwykle ciepło i uprzejmie, a w chwili wspomnień chętnie opowiadali o swoich losach, doświadczeniach, smutkach i radościach, jakich dostarczył im los na wspólnej drodze życia.

Zbyt długo trzeba by było opowiadać o losach naszej znajomości, która zakończyła się ślubem cywilnym 21.XII. 1963 roku, a następnie ślubem kościelnym 26.XII tegoż samego roku w Obornikach Śląskich, ponieważ tam mieszkałem od dziecka.

Dopiero od 1971 roku jesteśmy mieszkańcami gminy Trzebnica, czyli już przeszło 42 lata. Pierwsza córka urodziła się w 1965, druga trzy lata później, a trzecia najmłodsza w roku 1976. Obecnie mamy siedmioro wnucząt, dwóch chłopców i pięć dziewczynek. Dwie z nich są już mężatkami , na starość, dały nam kolejne śliczne trzy prezenty z których jesteśmy bardzo dumni- naszych trzech prawnuczków. Ślub, który zawiera się przed Bogiem, w kościele to związek na całe życie, na tak zwane „dobre i złe” Wiadomo, że pierwsza młodzieńcza szalona miłość lekko przygasa, gdy na świecie pojawiają się dzieci i ogrom związanych z tym obowiązków, pojawia się zwykła proza życia. Zaczynają się różne, większe lub mniejsze problemy z którymi trzeba sobie radzić na bieżąco. Oboje pochodzimy z domów, gdzie bardzo szanowano wartości chrześcijańskie. I gdy się coś psuło w naszym związku, staraliśmy się to naprawić, przebaczyć błędy, wiedzieliśmy co i przed kim przysięgaliśmy. Dlatego potrafiliśmy się przepraszać, bo wzajemny szacunek, to podstawa związku, dzięki niemu lata mijają, rzeka życia płynie, a my wciąż jesteśmy razem. Kolejną ważną rzeczą jest rozmowa – nie pamiętam tak zwanych cichych dni, nie gniewaliśmy się w ciszy na siebie, od razu mówiliśmy co nas boli, tak by konflikt ugasić w zarodku, nie rozjątrzać go niepotrzebnymi domysłami rodzącymi się w milczeniu.

Nie wiemy jak i kiedy minął nam tak długi okres tych pięćdziesięciu lat. Ciągle nam się wydaje, że ta chwila naszego ślubu, była zaledwie wczoraj. Jeżeli ktoś zapyta nas o receptę na tak długi i owocny związek, to mówimy z całą odpowiedzialnością, że takiej recepty niema. Każdy musi wypracować własną drogę, opartą na wspólnym szacunku, zrozumieniu i zaufaniu. Oby jak najwięcej z tych dróg kończyło się taką uroczystością, jak ta nasza. - wspomina Pani Teresa.

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

Zobacz także:
 • Jubileusz Państwa Grzeżułkowskich

  Brak opisu obrazka
  Państwo Feliksa i Henryk Grzeżułkowscy 24 listopada otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie z rąk burmistrza Marka Długozimy, który wnioskował o ich przyznanie do Prezydenta RP.
  Data publikacji: 01-12-2015 15:14
 • Jubileusz państwa Jankowskich

  Brak opisu obrazka
  Państwo Maria i Kazimierz Jankowscy 10 października otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie z rąk burmistrza Marka Długozimy, który wnioskował o ich przyznanie do Prezydenta RP.
  Data publikacji: 09-11-2015 08:23
Wersja XML