Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowe obiekty sportowe w Księginicach

Burmistrz Marek Długozima spotkał się z panią sołtys – Barbarą Marią Ciepluch i młodzieżą z Księginic w sprawie utworzenia nowej infrastruktury sportowej. W tej miejscowości niebawem powstanie boisko do piłki siatkowej oraz osobne do koszykówki. Ponadto młodzież przedstawiła burmistrzowi pomysł utworzenia niewielkiego skateparku.


Jak mówi pani sołtys, dzieci do 14 roku życia w Księginicach jest ponad 140! Dlatego potrzebne jest miejsce, gdzie w nowoczesnych i bezpiecznych warunkach będą oni mieli możliwość uprawiania różnych dziedzin sportu.

Inicjatywa młodzieży dotycząca utworzenia skateparku została zaakceptowana przez burmistrza, który zaproponował ustawienie części sprzętów, służących do tej pory w trzebnickim skateparku zlokalizowanym w Parku Solidarności.

Jak zapewne wiecie, planujemy kompleksową modernizację trzebnickiego skateparku z nowymi urządzeniami i wymianą nawierzchni. Sprzęty, które są tam dzisiaj, są już mocno wyeksploatowane, jednak część z nich da się jeszcze odnowić. Dlatego najpierw poddamy je renowacji, a później przekażemy Wam – mówił do licznie zgromadzonej młodzieży burmistrz.

Ponadto burmistrz wraz z panią sołtys ustalili, że kolejnym tematem do realizacji będzie utworzenie dokumentacji projektowej dla nowej świetlicy.

Wspólnie wybrano również miejsce, które zostanie utwardzone pod przyszły skatepark. Dzięki tym zadaniom kolejna gminna miejscowość zyska profesjonalną infrastrukturę sportową, na której mieszkańcy, a w szczególności ci najmłodsi, będą mogli wspólnie się integrować i pożytecznie wykorzystywać swój wolny czas.

Brak opisu obrazka
Spotkanie burmistrza z sołtysem - Barbarą Marią Ciepluch i młodzieżą z Księginic
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Tu powstaje jedno z boisk sportowych
Brak opisu obrazka
Młodzież z Księginic wyszła z inicjatywą utworzenia u nich w miejscowości niewielkiego skateparku. Pomysł zaaprobował burmistrz Marek Długozima

Wersja XML