Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koncert w ramach 48. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans

W Bazylice św. Jadwigi, 8 września (niedziela) o godz. 16.00 odbył się koncert „Kurs Interpretacji” w ramach prestiżowego 48. Międzynarodowego Festiwalu Wraticlavia Cantans. Dyrygentem koncertu był Dyrektor Generalny Festiwalu – Andrzej Kosendiak. Wstęp na koncert był bezpłatny!

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima - Z zadowoleniem przyjąłem propozycję współorganizowania w Trzebnicy tego prestiżowego i stojącego na bardzo wysokim poziomie festiwalu. Festiwalu z blisko 50-letnią tradycją! Możemy czuć się zaszczyceni, że Trzebnica znalazła się w wąskim gronie miast Dolnego Śląska, w których odbędą się darmowe koncerty. Dodatkowego prestiżu dodaje fakt, że Dyrygentem Koncertu jest Andrzej Kosendiak, Dyrektor Generalny Festiwalu. 

Brak opisu obrazka
Dyrygent Koncertu - Dyrektor Generalny Festiwalu Andrzej Kosendiak przybliżył słuchaczom historię powstania prezentowanych podczas koncertu utwórów, podkreślając ze pochodzą one mniej więcej sprzed 800 lat, czyli podobnie jak trzebnicka Bazylika i Klasztor.

Brak opisu obrazka
Koncert cieszył się sporym zainteresowaniem trzebniczan. 

Brak opisu obrazka
Program skłądał się z dwóch części - A.M. Bononcini Stabat Mater, E. d'Astroga Stabat Mater. Soliści, to uczestnicy 38. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej. Towarzyszył im Zespół instrumentów dawnych.

Brak opisu obrazka
Utwory wykonywane były w języku łacińskim, natomiast tłumaczenie można było śledzić na specjalnie przygotowanym ekranie.

Brak opisu obrazka
Po zakończeniu koncertu kilka słów do artystów oraz słuchaczy skierował ks. Probosz Jerzy Olszówka SDS.

Brak opisu obrazka
Wyrazy uznania dla artystów oraz serdeczne zaproszenie do współpracy przy kolejnych edycjach Festiwalu wyraził także Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

Brak opisu obrazka
Burmistrz Marek Długozima wręczył upominek Dyrektorowi Andrzejowi Kosendiukowi.

Brak opisu obrazka
Każdy artysta otrzymał tak
że różę.

 

Wersja XML