Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Trzebniczanin pobił rekord Polski!

Kolejny po Romanie Węglarskim trzebniczanin z grupy rowerowej Szerszenie Trzebnica wyruszył w podróż dookoła Polski - Henryk Zięba pokonał 4111 km w zaledwie 15 dni, jadąc na rowerze wzdłuż granic naszego państwa, bijąc tym samym rekord poprzednika.

W zeszłym roku Roman Węglarski zdobył rekord Polski, w 16 dni pokonując trasę o długości 4000 km. Jak sam przyznaje była to podróż bardzo wymagająca fizycznie i psychicznie, ale też dająca ogromną satysfakcję i wiele niezapomnianych wspomnień. Pan Roman osobiście namawiał swojego kolegę z drużyny Szerszenie Trzebnica – Henryka Ziębę do próby pobicia jego rekordu i udziału w Maratonie Rowerowym Dookoła Polski. Wraz z trzebniczaninem w tegorocznej edycji wydarzenia wystartowali: Marek Zadworny (Rewal) oraz Zbigniew Dudas (Barlinek). Warto dodać, że o sukcesie informowała telewizja Eurosport podczas relacji z Tour de France.

Brak opisu obrazka
Uczestnicy maratonu pokonali 4111 km w 15 dni.

Brak opisu obrazka
Aby zdobyć kolejny rekord, podczas pierwszych dni maratonu panowie musieli przejechać około 300-350 km dziennie, natomiast w drugiej fazie, gdy dojechali już w tereny górzyste, około 200-250 km dziennie.

Brak opisu obrazka
Trasa wiodła wzdłuż granic Polski.

Brak opisu obrazka
W ramach wsparcia i mobilizacji sił na spotkanie na trasie wyjechali kolarscy koledzy Henryka Zięby - Bogadan Zieliński (drugi z lwej) oraz Roman Węglarski (pierwszy z prawej na zdjęciu poniżej).

Brak opisu obrazka

Wersja XML