Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Otwarcie placu zabaw i drogi w Ujeźdźcu Małym

W ramach uroczystych obchodów Dożynek Parafialnych w Ujeźdźcu Małym, które odbyły się 24 sierpnia, w miejscowości tej oficjalnie otwarto nowy plac zabaw dla dzieci oraz wyremontowaną drogę.

Uczestnicy wydarzenia spotkali się przy nowym placu zabaw, gdzie w imieniu Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy powitano przybyłych gości – m. in. Przewodniczącego Rady Miejskiej Mateusza Stanisza, Radną Rady Miejskiej Barbarę Trelińską, ks. Proboszcza Artura Kochmańskiego, Dyrektora Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu Adama Waza, Dyrektora Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim Mariusza Szkaradzińskiego, a także Sołtys Ujeźdźca Małego Teresę Niechwiej wraz z Radą Sołecką oraz Sołtysów z sąsiednich miejscowości: Brzezia, Koczurek, Jaźwin, Biedaszkowa Małego, Biedaszkowa Wielkiego, Komorowa, Komorówka, Koniowa i Ujeźdźca Wielkiego.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Sołtys Teresa Niechwiej – Dziękuję naszemu gospodarzowi - panu burmistrzowi – za budowę drogi i placu zabaw, dzięki czemu mieszkańcy wsi mogą się czuć tak samo dobrze, jak w mieście. Plac zabaw to nowe miejsce integracji mieszkańców, a pięknie położona droga z chodnikiem zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa. Dziękuję w imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców i mam nadzieję, że uda nam się realizować wspólnie kolejne zadania w Ujeźdźcu Małym.

Brak opisu obrazka

Następnie głos zabrał burmistrz Marek Długozima, który z kolei podziękował pani sołtys za zaangażowanie i wytrwałe dążenie do realizacji tych inwestycji. Przypomniał zgromadzonym, że trzebnicka gmina liczy aż 41 miejscowości i w każdej jest wiele do zrobienia. - Dlatego sukcesywnie, ale konsekwentnie inwestujemy w każdej z tych miejscowości, dzięki czemu na przestrzeni kilku lat tak wiele się zmieniło na trzebnickich wsiach – powiedział burmistrz oraz dodał – Dziękuję radnym popierającym realizację tych inwestycji. To Państwo – mieszkańcy gminy nas wybraliście i to Wy nas rozliczycie z podejmowanych działań.

Brak opisu obrazka

Plac zabaw, wykonany przez producenta placów zabaw - firmę APIS z Jarosławia -  symbolicznie otworzyli wspólnie – burmistrz Marek Długozima, Sołtys Teresa Niechwiej oraz młodzi mieszkańcy Ujeźdźca Małego – Justyna i Wiktor.

Brak opisu obrazka

Zgodnie z tradycją plac zabaw został poświęcony. O modlitwę i poświęcenie poproszony został ks. Proboszcz Artur Kochmański.

Brak opisu obrazka

W imieniu mieszkańców Ujeźdźca Małego podziękowania na ręce Burmistrza Gminy Trzebnica.

Brak opisu obrazka

Kwiaty i podziękowania otrzymała także Sołtys Teresa Niechwiej.

Brak opisu obrazka

Specjalną przesyłkę dla najmłodszych mieszkańców Ujeźdźca Małego od Maskotki Trzebnicy – Super Kota przekazał burmistrz Marek Długozima.

Brak opisu obrazka

Piękny i kolorowy pochód z wieńcami dożynkowymi ruszył w stronę boiska, gdzie odbyły się Dożynki Parafialne.

Brak opisu obrazka

W Ujeźdźcu Małym wyremontowano także drogę, która jest jedną z najładniejszych i najbardziej malowniczo położonych w regionie. Podczas przemarszu korowodu dożynkowego również dokonano jej symbolicznego otwarcia. Od lewej: mieszkaniec Ujeźdźca Małego Jan Byłów, Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz, Sołtys Teresa Niechwiej, Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, mieszkanka Ujeźdźca Małego Jadwiga Dunia, oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim Mariusz Szkaradziński.

Brak opisu obrazka

Dożynki Parafialne rozpoczęły się Mszą polową, odprawianą przez ks. Proboszcza Artura Kochmańskiego. Nie zabrakło także tradycyjnego dzielenia się chlebem. Przeprowadzono także Zawody Międzysołeckie. Dla najmłodszych przewidziano gry, zabawy i atrakcje, dla nieco starszych zabawę taneczną z zespołem „Kuśnierze”.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML