Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Bijemy rekord Polski!

Kolejny po Romanie Węglarskim trzebniczanin z grupy rowerowej Szerszenie Trzebnica wyrusza w podróż dookoła Polski, by pobić rekord. Henryk Zięba planuje pokonać 4111 km w zaledwie 15 dni, jadąc wzdłuż granic naszego państwa. Dzień przed startem, Henryka Ziębę wraz z kolegami kolarzami żegnał Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

W zeszłym roku Roman Węglarski zdobył rekord Polski, w 16 dni pokonując trasę o długości 4000 km. Jak sam przyznaje była to podróż bardzo wymagająca fizycznie i psychicznie, ale też dająca ogromną satysfakcję i wiele niezapomnianych wspomnień. Pan Roman osobiście namawiał swojego kolegę z drużyny Szerszenie Trzebnica – Henryka Ziębę do próby pobicia jego rekordu i udziału w Maratonie Rowerowym Dookoła Polski. Wraz z trzebniczaninem w tegorocznej edycji wydarzenia startują: Marek Zadworny (Rewal) oraz Zbigniew Dudas (Barlinek). Aby zdobyć kolejny rekord, podczas pierwszych dni maratonu panowie muszą przejechać około 300-350 km dziennie, natomiast w drugiej fazie, gdy dojadą już w tereny górzyste, około 200-250 km dziennie.

Życząc powodzenia w dążeniu do celu i zdobycia nowego rekordu Polski, jak i bezpiecznej podróży przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, burmistrz Marek Długozima żegnał Henryka Ziebę na trzebnickim Rynku wraz z kolarską grupą wsparcia. Na ręce śmiałka przekazana także została promocyjna flaga Gminy Trzebnica.

Brak opisu obrazka
Pożegnanie i życzenia powodzenia dla Henryka Zięby na trzebnickim Rynku. 

Brak opisu obrazka
Promocyjna flaga Gmniy Trzebnica będzie towarzyszyła Herykowi Ziębie w Rowerowym Maratonie dookoła Polski.

Brak opisu obrazka
Zeszłoroczny rekordzista - Roman Węglarski oraz zamierzający pobić jego wynik Henryk Zięba.

Brak opisu obrazka
Trzebniczanin Henryk Zięba może liczyć na mocną kolarską grupę wsparcia, trzymającą kciuki za powodzenie jego wyprawy.

Brak opisu obrazka
Aby pobić dotychczasowy rekord, Henryk Zięba musi pokonać 4111 km w 15 dni.
 

 

Wersja XML