Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wsparcie dla gminnej „perełki”


Muzeum Ludowe w Marcinowie, prowadzone od 53 lat przez pana Mariana Kowalskiego wraz z rodziną, posiada w swoich zbiorach już ponad 4000 eksponatów! Doceniając wkład pracy i wieloletnie zaangażowanie założyciela na rzecz kultywowania ludowej tradycji oraz promocji trzebnickiej gminy, burmistrz Marek Długozima podjął decyzję o wsparciu dalszego działania muzeum.

Widząc zaangażowanie pana Mariana i jego rodziny w kultywowanie tradycji ludowych, prowadzoną edukację oraz promocję gminy wśród niezliczonych gości muzeum, podjąłem decyzję o wsparciu prowadzonej działalności, ponieważ jestem zbudowany postawą i determinacją, z jaką pan Marian poświęca się na rzecz pracy w muzeum. Jego pasja i zamiłowanie do ludowej tradycji stała się sposobem na życie i sprawiła, że każdy, kto odwiedził jego muzeum, wyniósł stąd wiedzę, której nie dowie się z żadnej książki czy internetu – powiedział po podpisaniu umowy burmistrz.

Muzeum Ludowe w Marcinowie jest bez wątpienia „perełką” na mapie atrakcji w trzebnickiej gminie. Doceniają to turyści i wycieczki z kraju i świata. Przez cały okres działalności przez muzeum w Marcinowie przewinęły się dziesiątki tysięcy odwiedzających! Do promocji tego miejsca przyczyniło się również zwycięstwo syna pana Mariana – Tomka Kowalskiego, w jednej z edycji muzycznego show „Must Be The Music”, emitowanego przez TV Polsat.

 Brak opisu obrazka
Podpisanie umowy o wsparciu działalności muzeum. Od lewej: burmistrz Marek Długozima, Marian Kowalski, skarbnik gminy Barbara Krokowska i kierownik referatu komunikacji społ. i PR - Jakub Szurkawski

 

Dla zainteresowanych odwiedzeniem tego niezwykłego miejsca podajemy dane teleadresowe:

Marcinowo 2
55-100 Trzebnica
Tel. 71/387 01 09
 

 

Wersja XML