Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Święto w pustelni

23 czerwca w kościele w Lesie Bukowym odbyła się uroczystość odpustowa ku czci Czternastu Świętych Wspomożycieli, połączona z poświęceniem ołtarza polowego i jubileuszem 25-lecia kapłaństwa rektora kościoła ks. Andrzeja Uruskiego SDS.

- Powołanie jest wielkim darem, a pierwszym zadaniem kapłana jest uobecniać Boga w świecie – przypomniał ks. Krzysztof Seweryn SDS, który podczas uroczystości odpustowych głosił Słowo Boże. - I choć miejsce to zwie się pustelnią, to znając Twój zapał i energię ks. Andrzeju, wiem, że będzie to przestrzeń działania – zwrócił się do jubilata.
Na mszy św. obecni byli: prowincjał Polskich Salwatorianów ks. Piotr Filas SDS, kustosz Sanktuarium św. Jadwigi Śl. ks. Jerzy Olszówka, współbracia Salwatorianie, a także liczni goście. Na uroczystość przyjechali parafianie z parafii, w których ks. Andrzej Uruski pełnił swoją posługę, m.in. z Międzywodzia i z Zakopanego.
Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych. Burmistrz Marek Długozima i wiceburmistrz Jadwiga Janiszewska złożyli ks. Andrzejowi życzenia i zapewnili o wsparciu przy pracach w Kościele Leśnym.
Wcześniej 11 czerwca została podpisana umowa, na mocy której Gmina Trzebnica udzieli wsparcia i w najbliższym czasie zostanie wykonany remont alejek przy Kościele w Lesie Bukowym oraz renowacja Groty z ołtarzem. Powstanie także mały parking dla rowerów.

Kościół pod wezwaniem Czternastu Świętych Wspomożycieli wraz z Grotą Matki Boskiej z Lourdes (wzniesiona w 1926 r.), umiejscowiony w otoczeniu Lasu Bukowego, stanowi jeden z piękniejszych zabytkowych miejsc Trzebnicy. Chętnie odwiedzają go zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Brak opisu obrazka Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Piotr Filas SDS prowincjał Polskich Salwatorianów.

Brak opisu obrazka Przy udziale orkiestry dętej odśpiewano gromkie Sto lat.

Brak opisu obrazka Na górlaską nutę życzenia zaśpiewali także przyjaciele z Zakopanego.

Brak opisu obrazka Parafianie i goście podczas uroczystości odpustowych.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka Burmistrz Marek Długozima i wiceburmistrz Jadwiga Janiszewska przekazali najserdeczniejsze życzenia w imieniu wspólnoty samorządowej.

Brak opisu obrazka Przedstawiciele parafii z Zakopanego, w której do niedawna ks. Uruski pełnił swoją posługę.

Wersja XML