Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

XV Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej

Nagrodę Grand Prix otrzymał zespół Follow Him z Namysłowa. Pierwsze miejsce ex aequo zajeły: Weronika Bednarska z Trzebnicy oraz Agata Jaworska z Celestynowa. XV Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej pod hasłem „Pokochaj Miłość” odbywał się w dniach 31 maja – 1 czerwca w Trzebnicy.

Zespół Follow Him z Namysłowa powstał z inicjatywy ks. Piotra Nowickiego, który kilka lat temu na jednym ze spotkań popielgrzymkowych napisał pierwszy utwór do wiersza Jana Pawła II. Poezja papieża-Polaka to główna inspiracja twórczości Follow Him. Zespół wygrał także weekendową sesję nagraniową w studio Katolik oraz koncert w Zakopanem na IX Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej.

Pierwsze miejsce ex aequo otrzymały Weronika Bednarska z Trzebnicy oraz Agata Jaworska z Celestynowa. Drugie miejsce jury przyznało zespołowi Iunctus z Oleśnicy. Natomiast trzecie miejsce przypadło zespołowi Pobudka z Celestynowa.
Wyróżnienia jury postanowiło przyznać Łukaszowi Staniszewskiemu z zespołu NatanaEl ze Szczepanowa za barwną improwizację a ks. Jackowi Hołowaczowi z zespołu Iunctus z Oleśnicy oraz Krzysztofowi Bednarskiemu z Trzebnicy za fenomenalny akompaniament. Wyróżnienie specjalne za całokształt przekazu artystycznego wykonywanego utworu otrzymał Paweł Banaszczyk z Trzebnicy. Honorowo wyróżnione zostały dwa zespoły: NatanaEl ze Szczepanowa oraz Drogowskaz z Leżajska.

Przesłuchania artystów w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu trwały całą sobotę. Do rywalizacji stanęło 24 wykonawców. W jury zasiedli: Piotr Baron, o. Andrzej Bujnowski oraz Elżbieta Baron.
W ramach festiwalu odbywały się także koncerty. Wystąpił zespół „Podaj dalej” z Ostrowa Wielkopolskiego, który w maju br. zdobył Nagrodę Grand Prix na Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem. Gwiazdą wieczoru był Mieczysław Szcześniak i zespół Fragua.

Podstawowym celem festiwalu jest promocja kultury chrześcijańskiej. Głównym organizatorem XV SFPR był Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, a współorganizatorem Gmina Trzebnica.

Pierwszy przegląd salwatoriańskich zespołów muzycznych odbył się w roku 1996 w Krzyżu Wielkopolskim. Późniejsze Salwatoriańskie Festiwale Piosenki Religijnej miały miejsce w Mikołowie. Od dwóch lat plebiscyt gości w Trzebnicy.


Brak opisu obrazka Zespół „Podaj dalej” z Ostrowa Wielkopolskiego, który w maju br. zdobył Nagrodę Grand Prix na Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem

Brak opisu obrazka Gwiazda wieczoru zespół Fragua.

Brak opisu obrazkaDyrektor Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej ks. Maciej Szeszko dziękuje wykonawcom.

Brak opisu obrazka Pierwsze miejsce "wyśpiewała" Weronika Bednarska z Trzebnicy, której akompaniował tato Krzysztof Bednarski.

Brak opisu obrazka Spotkanie za kulisami, tuż przed koncertem. Od lewej ks. Łukasz Anioł, prowincjał Polskich Salwatorianów ks. Piotr Filas, artysta Mieczysław Szcześniak, dyrektor RMSu Maciej Szeszko i burmistrz Marek Długozima.

Brak opisu obrazka Koncert gwiazdy wieczoru Mieczysława Szcześniaka.

Brak opisu obrazka

Wersja XML