Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gmina zostanie doświetlona

Już wkrótce w Gminie Trzebnica pojawi się 437 nowych lamp, które w znaczący sposób poprawią komfort oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Jest to spełnienie obietnicy danej przez burmistrza Marka Długozimę. Inwestycja została podzielona na 3 zadania, których łączna wartość wyniesie ponad 3 mln zł.

Wśród najważniejszych lokalizacji należy wymienić ścieżkę rowerowo-pieszą do Raszowa wzdłuż ul. Oleśnickiej, gdzie świecą już lampy zainstalowane w ramach pierwszego etapu tej inwestycji. Doświetlone zostaną także ulice m.in. w Księginicach, Szczytkowicach, Brzykowie, Skoroszowie, Kuźniczysku, Marcinowie, Będkowie, Masłowie, Ujeźdźcu Małym, Kuźniczysku, Węgrzynowie, Biedaszkowie Wlk., Jaźwinach, Piersnie, Świątnikach, Cerekwicy, Ligocie oraz droga pomiędzy Księginicami a Jaszycami. W samej Trzebnicy doświetlone zostaną ul. Ledowa, Akacjowa, Wrzosowa, Szarych Szeregów, Hilgi Brzoski, Leśna, Kolejowa, Teatralna, Wiśniowa, Graniczna. Łącznie nowe lampy znajdą się w 28 lokalizacjach. Pełna lista dostępna na grafice.  

- To dla mnie bardzo istotne, by zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo, ale także komfort dla mieszkańców. W tym także dla rodzin z małymi dziećmi, by podczas zimowych  miesiący, kiedy dzień jest krótki, także bezpiecznie mogli oni wychodzić na spacery czy wracać do domu po pracy. Ta inwestycja warta ponad 3 mln zł, to dowód na szerokie spojrzenie na potrzeby lokalnych społeczności, odpowiedź na głos ludzi zamieszkujących te tereny, których z każdym rokiem przybywa. Trzebnica wciąż zyskuje na popularności wśród tych, którzy chcą tu zamieszkać. Cieszymy się renomom bezpiecznej i spokojnej gminy i chcę by tak pozostało – powiedział burmistrz i dodał: - Obecnie pracujemy także nad dokumentacją projektową przebudowy sieci dróg w Księginicach, co również jest znaczące dla poprawy komfortu i bezpieczeństwa ludzi zamieszkujących to największe sołectwo w naszej gminie – zakończył burmistrz.

Otrawcie ofert nastąpiło 10 listopada. Obecnie trwa postepowanie przetargowe, które wyłoni najkorzystniejsze z nich. Termin zakończenia prac wyznaczono na wrzesień 2022 roku. W następnych etapach doświetlane będą kolejne miejscowości i ul. Trzebnicy.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

 

 

Wersja XML