Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Trzeci turniej charytatywny

Z miłości do ludzi i piłki siatkowej, drużyna Volley Team DTR na czele z Brygidą Afet-Lenart wspólnie z Gminą Trzebnica, po raz trzeci zorganizowała charytatywny turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych, w których udział wzięło 12 drużyn z województwa dolnośląskiego. Impreza odbyła się na nowej Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej im. Dolnośląskich Olimpijczyków. Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji, a zebrane środki przekazane zostały na pomoc dla Mikołaja i Frania.

Mikołaj to chłopiec, który w 5 miesiącu życia trafił do szpitala z bakteryjnym zapaleniem opon mózgowych oraz wstrząsem septycznym, co w konsekwencji doprowadziło do wodogłowia i zniekształcenia czaszki. Mikołaj potrzebuje specjalistycznego kasku, który koryguje kształt główki podczas jego wzrostu.

Drugim bohaterem był Franio, który cierpi na EB, czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka, charakteryzującego się powstawaniem pęcherzy samoistnie lub po niewielkim urazie mechanicznym. Wraz z wiekiem rosną koszty opatrunków, maści i kremów. Zebrane środki pomogą w rehabilitacji chłopców.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima wraz z pomysłodawczynią wydarzenia Brygidą Afet-Lenart, do których dołączyli bohaterowie wydarzenia z rodzicami. – Cieszę się, że wciąż jest w was ta pasja. Pasja do sportu i do niesienia pomocy. Że już po raz trzeci możemy się spotkać, tym razem na nowej Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej, która została stworzona m.in. z myślą o takich wydarzeniach jak to. Jak wiemy sport łączy ludzi i połączył was we wspaniałej idei, która jest kontynuowana m.in. dzięki działaniu pani Brygidy Afet-Lenart. Pamiętam, jak przyszła do mnie z pomysłem zorganizowania tego turnieju. Od razu zaproponowałem by wpisał się on w kalendarz wydarzeń odbywających się na nowej hali i choć z przyczyn od nas niezależnych dopiero trzecia edycja mogła odbyć się w jej murach, to mam nadzieję, że będzie się on odbywać już zawsze – powiedział burmistrz gratulując wszystkim zaangażowanym oraz życząc zdrowia i wszystkiego dobrego dla chłopców, na rzecz których rozgrywany był turniej.

Swoje słowo do zebranych wygłosiła także Brygida Afet-Lenart: – Dziękuję Panu burmistrzowi za udostępnienie tej nowoczesnej hali, bo dzięki temu możemy dziś pomóc Mikołajowi i Franiowi i to jest najważniejsze. Dziękuję również mojej drużynie, bez której nie udałoby mi się przygotować tego wydarzenia,  szczególnie Justynie Skotnej, a także mojej rodzinie – powiedziała wzruszona organizatorka.

Tuż przed rozpoczęciem zawodów nagrody w Konkursie na Najpiękniejszego Motylka dla Frania, wręczył zwycięzcom burmistrz Marek Długozima wraz z Brygidą Afet-Lenart. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3b wraz z rodzicami i wychowawczynią p. Moniką Wyszyńską ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wyróżnienia otrzymali: Maja Prędkiewicz SP nr 3, Tomasz Stachowicz SP nr 3, Oskar Augustyniak SP nr 3 oraz Borys Dec SP nr 2. Pozostałe prace, które licznie wpłynęły na konkurs zdobiły hol hali w trakcie zawodów.

Podczas trwania zmagań, które odbywały się na trzech boiskach, na stoiskach trwał kiermasz i loteria fantowa. Dodatkowymi atrakcjami był wóz strażacki, karetka pogotowia i samochód policyjny, które były często odwiedzane przez najmłodszych. Kolejnych rozrywek dostarczyły również dmuchańce, trampoliny czy strzelnica.

Zawody trwały do późnych godzin wieczornych, którym sędziowali: Wojciech Kabat, Dawid Klupsz oraz Piotr Rewak. W konsekwencji na podium znaleźli się:

I miejsce Hojacze Wrocław

II miejsce Nietykalni Wrocław

III miejsce Zenit Wrocław

Poza zwycięzcami udział w turnieju wzięły następujące drużyny: Czarne Konie, Drużyna Pierścienia-Wrocław, Siła Doświadczenia-Siechnice, Volleyteam DTR I-Trzebnica, Volleyteam DTR II-Trzebnica, SMS Wysoka-Wrocław, Straż Pożarna Trzebnica, Breyt Grytan Oleśnica, Perła-Trzebnica

Na tarasie Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej na wszystkich zawodników czekał pyszny żurek i grochówka z Restauracji na Przedmieściu. Podawano również kiełbaskę ze sklepu Delikatesy Premium Trzebnica – Ewelina Adamek, Magdalena Król. Nie zabrakło również pysznej kawy, parzonej w ekspresie użyczonym przez El Gato, z Palarni Kawy El Gato, którą ufundował burmistrz Marek Długozima.

– Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które upiekły ciasta oraz wolontariuszom, którzy pod czujnym okiem pani Anety Herner, wywiązali się z powierzonych obowiązków na medal, a także pani Danucie Dereniowskiej i Annie Jaworskiej, które dbały, by zebrać jak najwięcej pieniędzy do puszek – powiedziała Brygida Lenart, która podziękowała również w imieniu własnym oraz rodzin, dla których były zbierane fundusze, sponsorom:

Elmar – Krzywicka Janina, Krzywicki Leszek, Tarczyński S.A., Cukiernia Beza – Adam Kosowski, Delikatesy Premium Ewelina Adamek Magdalena Król, Restauracja Na Przedmieściu, Marta Majcher, Justyna Gabrych, Pss Społem, Marzena i Marcin Turkiewiczowie, Brave Design – Jacek Bartosik, Lp Serwis, Lilianna i Paweł Pęczkowscy, Danuta Dereniowska, El Gato, Anna Jaworska, OVB Justyna Kapłon, Usługi Transportowe Łukasz Bojakowski, Mardox Dominik Wesołowski, Kwiaciarnia Stokrotka Anita Kuraczyk, Kuna Jarosław, Aleksander Gruszka, Bogdan Krawiec, Straż Pożarna, Policja, Oprawa Medyczna Zenon Łoś Z Ratownikami, Strzelnica Jerzy Biełko, Dmuchańce Zofia I Andrzej Łączniakowie.

Wkład zawodników w zbiórkę wyniósł 4.850,00 zł, z puszek w trakcie turnieju zebrano 5558,83 zł i 6 $

 

 

 

Wersja XML