Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

W niezwykłych ogrodach

Stało się tradycją. W majowy weekend siostry Boromeuszki otwierają bramy do kwitnących, przyklasztornych ogrodów. I nigdzie nie zasmakujemy tak pysznego rogala drożdżowego, wypieczonego chleba, czy domowego żurku. I jest tu coś jeszcze: rodzinna atmosfera, z dziecięcą twórczością w tle.

Majówka odbyła się w sobotę 18 maja. Przy bramie do klasztornych ogrodów zwiedzających witali organizatorzy: burmistrz Marek Długozima wraz z Matką Generalną Albertą Groń, Krystyna Klamińska, prezes Fundacji Dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śl. i dyrektor TCKiS Adam Waz.

Na straganach można było zakupić przepyszny klasztorny bigos i żurek, pajdę ze smalcem oraz wypieki klasztorne. Na całym terenie ogrodów dostępna była niezliczona ilość atrakcji. Od godziny 15 można było podziwiać występy grup dziecięcych i młodzieżowych działających przy TCKiS.

Młodzi, utalentowani


Pierwsze zaprezentowały się Mażoretki w choreograficznym układzie taneczno-marszowym. Sekcja prowadzona jest przez panią Annę Krzemieniec. Kolejnym punktem imprezy był pokaz dziecięcego baletu. Maluchy ujęły wszystkich swoją lekkością i beztroską. Występy nagradzano gromkimi brawami. Dumni byli zarówno rodzice, jak i opiekunka grup pani Katarzyna Kmiecik. Wśród majówkowych atrakcji był również występ młodzieży z Akademii Aktorstwa i Śpiewu. Podopieczni pani Marii Zygmaniak-Lesiak przedstawili zebranym interpretację swoich utworów.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny, prowadzony przez panie: Łucję Kołodziejczyk i Jolantę Hercuń, opiekunki sekcji plastycznych z TCKiS. Tematem konkursu był Klasztor św. Jadwigi Śląskiej. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem malowali swoje obrazy. Najlepsze nagrodzono.
Dzieci przybyłe na majówkę mogły wziąć udział w zabawach, warsztatach i loterii fantowej. W tym czasie dorośli spacerowali po ogrodach klauzurowych. Dużą atrakcją tego dnia był koncertu laureatów Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Biedronka”. A na koniec na widzów czekał jeszcze występ grupy mimicznej Formacja DeFormacja prowadzonej przez Anię i Jima Williamsów.

A wieczorem

Siostry Boromeuszki zaprosiły również zebranych na Majówkę Maryjną, która odbyła się z udziałem zespołu Missus a Deo. Amatorska orkiestra, w skład której wchodzi młodzież z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, zachwyciła podczas wieczornego koncertu. Chwilę później zwiedzano Muzeum Klasztorne prowadzone przez Boromeuszki.

Galeria FOTO

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

Wersja XML