Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej znajdujących się na terenie Gminy Trzebnica (Zespół Szkół w Ujeźdźcu Wielkim)”

Brak opisu obrazka

 

Szkoła podstawowa w Ujeźdźcu Wielkim poddana zostanie termomodernizacji. Jeszcze przed początkiem nowego roku szkolnego wymienione zostaną wszystkie okna, pomalowane będą również ściany. W czwartek 1 sierpnia burmistrz podpisał umowę na wykonanie wspomnianych wyżej inwestycji. Wykonawcą została firma AM Sp. z o.o. Całość termomodernizacji szkoły to koszt blisko 3,5 miliona złotych.

 

Remont obejmować będzie swym zakresem docieplenie ścian budynku wewnątrz i na zewnątrz, ocieplenie stropu oraz dachu. Wymienione zostaną także wspomniane wyżej okna, drzwi oraz system grzewczy. 

- Regularnie inwestuję w rozwój infrastruktury oświatowej zarówno w mieście jak i w sołectwach. Stąd rozbudowa oraz modernizacja Szkoły Podstawowej nr 3,  Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 1 czy Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Kuźniczysku. Stąd również budowa nowego gminnego żłobka wraz z przedszkolem. Teraz przyszedł naturalny czas na wykonanie termomodernizacji szkoły podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim. Pozwoli to nam na kontynuację kompleksowego remontu, który już wcześniej planowałem wspólnie z dyrektorem Mariuszem Szkaradzińskim, a którego część została wykonana w latach poprzednich. Osobiste starania dyrektora oraz nasza dobra współpraca owocują rozwojem szkoły – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Również dyrektor Mariusz Szkaradziński nie krył swojego zadowolenia: -  Ta inwestycja poprawi stan infrastruktury naszej szkoły. Wpłynie także na zużycie energii i komfort nauczania. Burmistrz dostrzega potrzeby oświaty i wie, że inwestując w nią, inwestuje również w przyszłość Gminy Trzebnica. Dziękuję za ten planowany remont i mam nadzieję, na dalszy rozwój naszej szkoły – zakończył. 

Warto zauważyć, że burmistrz co roku wzbogaca również program nauczania. Pojawiają się dodatkowe godziny zajęć językowych oraz kierunki innowacyjne takie jak robotyka. Wspomniana innowacyjność, która cechuje całą naszą gminę, to także rządowe czy międzynarodowe programy edukacyjne. Przystępujemy do nich jako jedni z pierwszych, często będąc pionierami w Polsce. Tak było w przypadku programu „Acer for Education”. Efektem są nowoczesne pracownie komputerowe, szybki Internet czy tablice interaktywne.

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

 

Wersja XML