Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Trzebnica na Międzynarodowych Targach Turystycznych

W dniach, od 5 do 7 kwietnia Hala Stulecia we Wrocławiu, stała się na chwilę miejscem, do którego musiał zajrzeć obowiązkowo każdy kochający podróże, zarówno te większe jak i te mniejsze, odkrywające najpiękniejsze zakątki naszego kraju i regionu.

Ciekawość turystów postanowiła wykorzystać również Gmina Trzebnica współorganizując wraz z Trzebnickim Parkiem Wodnym ZDRÓJ i Hotelem Trzebnica stoisko na Międzynarodowych Targach Turystycznych, Przyciągało ono zwiedzających kolorem, smakiem i zapachem. Zadbało o to także Stowarzyszenie „Aktywni – Brzyków”, którego to członkowie w barwnych regionalnych strojach, obdarzali wizytujących szczerością swojego uśmiechu, otwartością, tak charakterystyczną dla ludzi z naszego regionu, oraz co chyba najważniejsze lokalnymi smakami, zawartymi w produktach, których każdy mógł spróbować. Odwiedzający nasze stoisko turyści, dziennikarze i wystawcy chętnie kosztowali pyszności, a nawet próbowali wyciągnąć przepisy, sekretne dodatki i przyprawy zawarte w przygotowanych potrawach.

Pierwszego dnia stoisko odwiedził Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, wspierając promocję turystyczną naszego miasta i gminy. Rozdawał ulotki, rozmawiał z odwiedzającymi oraz zachwalał lokalne produkty, zachęcając do wizyty w Trzebnicy. Na zwiedzających czekały także piękne zdjęcia z terenu miasta i gminy oraz różnego rodzaju wydarzeń organizowanych na naszym terenie wyświetlane na dużym ekranie.

Swoje miejsce w świecie stoiska Gminy Trzebnica mogli odnaleźć również najmłodsi odwiedzający, dla których przygotowany został specjalny kącik zabaw, przybliżający im w barwny sposób atrakcyjność naszego regionu. Zapewne pomagał w tym przyjazny Super Kot, będący maskotką gminy. Słowo przyjazny nie jest tu przypadkowe, bo to właśnie dla najmłodszych i dla ich rodzin został wydany specjalny „Rodzinny przewodnik turystyczny”, który w łatwy sposób, ukazuje nam to, co w Gminie Trzebnica najlepsze. Ładnie ilustrowany, opatrzony dokładnymi mapami. Wytyczający szlaki po najciekawszych zakątkach naszego regionu, wypełniony historycznymi ciekawostkami, staje się idealnym narzędziem do planowania tych „małych” podróży. Zachęca do odkrywania miejsc, zarówno tych, które są tak blisko, a które są nam nieznane. Jak i tych, o których istnieniu wiedzieliśmy, ale nie spodziewaliśmy się ich odrestaurowania, które to miejsca dzięki gminnym inwestycjom przywracającym im ich świetność, możemy odkrywać na nowo.

Podsumowując, w czasie tych trzech dni, targi odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy osób, które dzięki atrakcyjnie przedstawionej ofercie Gminy Trzebnica, zostały zachęcone do eksplorowana na własną rękę bogactw naszego regionu. Uzbrojone w pamięć o smaku, kolorze i zapachu, oraz przewodnik, który zaprowadzi ich do najpiękniejszych miejsc, by zbudowali wspaniałe wspomnienia i chcieli wracać tam, gdzie zawsze zostaną przyjęci z otwartymi ramionami - do naszej gminy.

Brak opisu obrazka
Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Prezes Trzebnickiego Parku Wodnego ZDRÓJ zachęcali turystów do odwiedzin naszego miasta i gminy w pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu. W działaniach tych niezykle pomocne były smakołyki przygotowane przez Stowarzyszenie Aktywni Brzyków, rozdawane zwiedzającym przez reprezentantów - Annę Świdzińską, Leokadię Wnuk, Halinę Śiwdzińską, Stanisławę Winkler, Sylwestera Świdzińskiego oraz Tadeusza Cepiel – sołtysa Brzykowa.

Brak opisu obrazka
Stowarzyszenie Aktywni Brzyków przygotowało - kapuśniaczki, domowe ciasteczka, gołąbki ziemniaczane, sos śmietanowy...

Brak opisu obrazka
a także kajmak, chleb wiejski oraz smalec podawany z ogórkiem kiszonym.

Brak opisu obrazka
Dla najmłodszych przygotowano specjalny kącik, gdzie można było pokolorować obrazki z różnymi miejscami Trzebnicy oraz Super Kota, stać się jego pomocnikiem i otrzymać pieczątkę łapy Super Kota oraz balonik.

Brak opisu obrazka
Zwiedzający chętnie przystawali przy wspólnym stoisku Gminy Trzebnica, Trzebnickiego Parku Wodnego ZDRÓj oraz Hotelu Trzebnica. Interesowali się ulotkami, mapkami, wizytówkami oraz "Rodzinnym Przewdonikiem Turystycznym".

Brak opisu obrazka
W ciągu trzech dni trwania Targów, Halę Stulecia odwiedziło ponad 20 tys. osób.

 

Wersja XML