Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ulica Oleśnicka będzie oświetlona

Mamy kolejną bardzo dobrą informację dla mieszkańców, a w szczególności dla rodzin i dzieci zamieszkujących nowe osiedla przy ul. Oleśnickiej w Trzebnicy. Po wybudowaniu pierwszego oraz drugiego etapu chodnika wraz ze ścieżką rowerową prowadzących do Raszowa przyszedł czas na wykonanie oświetlenia drogowego. Zgodnie z obietnicą burmistrza Marka Długozimy z 2018 roku, po stworzeniu projektu, rozpoczyna się realizacja pierwszego etapu zadania, dzięki któremu oświetlony zostanie chodnik wraz z przejściem dla pieszych na ul. Oleśnickiej.

- Inwestycja poprawi bezpieczeństwo mieszkańców „Bukowego Osiedla”, a w szczególności dzieci, które uczęszczają do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 2. Odbyłem dziś w terenie, wspólnie ze współpracownikami oraz  Leszkiem Stęplowskim z trzebnickiej firmy KILOWAT, wizję lokalną, podczas której omówiliśmy szczegóły związane z doświetleniem ulicy. Wystąpiłem już także z pismem do zarządu dróg powiatowych w Trzebnicy o zajęcie pasa ruchu drogowego, a także wyczyszczenie pobocza z krzewów i dziko rosnących drzew, tak by w momencie doświetlenia ulicy nie zaciemniały one tego terenu. Zapewniam również mieszkańców, że nowe oświetlenie wykonane zostanie do końca bieżącego roku – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Powstanie chodnika wraz z oświetleniem do Raszowa znalazło się w moim programie wyborczym na lata 2018-2023, a moje konsekwentne działania na rzecz rozwoju Gminy Trzebnica sprawiają, że kolejna inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców wkrótce zostanie zrealizowana- zakończone.

Przypomnijmy, że we wrześniu za 320 tys. zł wybudowany został półkilometrowy odcinka ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem, prowadzących do Raszowa. Powstające oświetlenie będzie doskonałym uzupełnieniem inwestycji.

 

 

 

Wersja XML