Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim

Szkoła w Ujeźdźcu Wielkim zyskała nowe życie, dzięki 3,5-milionowemu remontowi, który w minione wakacje objął swoim zakresem kompletną termomodernizację budynku. 14 października z okazji święta szkoły odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonał burmistrz Marek Długozima w towarzystwie dyrektora Mariusza Skaradzińskiego, wicedyrektor Beaty Iżewskiej oraz dzieci.

Przypomnijmy, że prace objęły swym zakresem m.in. roboty demontażowe, montaż izolacji przeciwwilgociowej, docieplenie ścian, wykonanie nowego pokrycia dachowego, wykonanie tynków czy zabezpieczenie elewacji, dostawę i montaż kotła olejowego, dostawę i montaż pomp ciepła, wykonanie wentylacji, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania czy wymianę istniejącego oświetlenia na oświetlenie LED. Poświęcenia szkoły dokonał ks. Sebastian Bratek SDS.

Tuż po oficjalnym otwarciu, zaproszono gości na drugą część uroczystości – galę święta szkoły, podczas której najmłodsi uczniowie mieli złożyć przysięgę i uczestniczyć w akcie pasowania. Wszystkich zebranych przywitał dyrektor Mariusz Szkaradziński, który na ręce burmistrza Marka Długozimy przekazał dyplom i pamiątkową statuetkę w podziękowaniu za przeprowadzony remont: - To dzięki Panu i Pana staraniom, możemy dziś świętować w odnowionych murach szkoły. W imieniu własnym, rodziców, a przede wszystkim uczniów składam podziękowania za to jak zmieniła się nasza szkoła – podsumował dyrektor.

O zabranie głosu poproszony został również burmistrz Marek Długozima: - To wyjątkowy dzień dla Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim. Otwieramy ją na nowo po wielomilionowym remoncie, dzięki któremu dołącza ona do ostatnio budowanych i modernizowanych, w pełni nowoczesnych szkół na terenie Gminy Trzebnica. Warto przecież przypomnieć, że w 2018 roku otwarta została, wybudowana za blisko 7 mln zł Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku, a już niebawem planuję przeprowadzić rozbudowę Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2. Wierzę, że dzięki przeprowadzonym pracom szkoła będzie miała doskonałe warunki do rozwoju i edukacji przyszłych pokoleń. Już teraz osiąga ona wyniki, które warto pochwalić i które sprawiły, że zdecydowałem o zawnioskowaniu o nadanie Nagrody Ministra Edukacji dla dyrektora Mariusza Szkaradzińskiego. Jego zaangażowanie w sprawy placówki oraz współpraca, którą podjęliśmy na rzecz jej rozwoju od samego momentu objęcia przeze mnie urzędu burmistrza, sprawiły, że dziś Ujeździec może być dumny, ze swojej „Podstawówki”. Dziękuję Panu dyrektorowi i gratuluję osiągniętych sukcesów. Już teraz zaplanowane mamy kolejne prace remontowe, w tym wymianę nawierzchni na hali sportowej i zakupienie specjalnej maszyny do jej pielęgnacji – powiedział burmistrz i dodał: - Od zawsze jako jeden z priorytetów traktuję rozwój oświaty, ta szkoła jest tego najlepszym dowodem, ale też potwierdzeniem, że pomimo tak trudnego okresu w jakim obecnie się znaleźliśmy – walki z wirusem i wyhamowania gospodarki, Gmina Trzebnica wciąż się rozwija. Powstają kolejne inwestycje i cały czas realizujemy nasze strategiczne cele i założenia. Z tego miejsca chciałbym życzyć również wszystkiego najlepszego wszystkim pierwszoklasistom, którzy rozpoczynają swoja przygodę ze szkołą. Oby był to dla Was czas radosny, a nauka była nieustającą przygodą – podsumował burmistrz, który wspólnie z dyrektorem Mariuszem Szkaradzińskim dokonał aktu pasowania na ucznia. Burmistrz wręczył również podziękowania dla wykonawców remontu – firmy Usługi Budowlane Paweł Hawryszko oraz firmy System Plus Mirosława Gajdy, który na co dzień jest mieszkańcem Ujeźdźca Wielkiego.

Gali towarzyszył program artystyczny przygotowany przez uczniów, a po jej zakończeniu odbyło się tradycyjne posadzenie drzewa przez uczniów klasy pierwszej. Tym razem miało ono miejsce przed odnowionym budynkiem szkoły, będąc jednocześnie symbolem jej nowego początku. 

 

 

Wersja XML