Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowy Plac Zabaw dla Uczniów Szkoły Podstawowej w Masłowie

W dniu 14 września 2020 roku o godz. 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Masłowie. W ceremonii wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele, a także Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, który wspólnie z dyrektor Pauliną Pierchorowicz-Rączką oraz przedstawicielami społeczności uczniowskiej dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi.

Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły, która podkreśliła znaczenie nowego placu zabaw dla szkoły: - Dziś mamy prawdziwe święto - powstał nowy, piękny plac zabaw przy naszej szkole. Kolorowy i bezpieczny sprzęt, pozwoli dzieciom urozmaicić czas spędzony tu z rówieśnikami. Czekaliśmy na tę chwilę od wielu lat. Dzień ten na zawsze zapisze się w historii szkoły – powiedziała dyrektor i dodała: - Spełniło się marzenie wielu dzieci, rodziców i nauczycieli. To dzięki Panu burmistrzowi Markowi Długozimie szkoła zyskała nową przestrzeń rekreacyjną, dlatego też w imieniu całej społeczności szkolnej pragniemy wyrazić swoją wdzięczność za to piękne dzieło, jakim jest plac zabaw. Od poniedziałku nauka przez zabawę w naszej szkole stała się przyjemniejsza – podsumowała dyrektor.

Burmistrz Marek Długozima podkreślił, że plac zabaw będzie doskonałym uzupełnieniem istniejącego boiska wielofunkcyjnego, podziękował także dyrektor Paulinie Pierchorowicz-Rączce za troskę o sprawy szkoły: - To zawsze bardzo miłe uczucie móc sprawiać radość najmłodszym mieszkańcom naszej gminy. Nowe place zabaw to doskonałe kolorowe miejsca integracji i dziecięcej beztroski. W planach mamy również wykonanie nowego chodnika prowadzącego wokół szkoły – powiedział burmistrz i dodał: - To kolejna inwestycja w infrastrukturę sołectw. Tych na terenie Gminy Trzebnica jest 41 i każde może pochwalić się inwestycją, która zwiększa komfort życia mieszkańców – podsumował burmistrz. Aby zabawa na placu zabaw była bezpieczna ks. Jacek Olszewski poświęcił jego teren. Wszyscy zebrani mogli obejrzeć także część artystyczną. Dzieci z klas I-III pod kierunkiem wychowawców zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Swoim występem wyraziły radość oraz podziękowanie z powstania placu zabaw.

Uczniowie, rodzice, a także nauczyciele w pełni doceniają zlokalizowany przy szkole nowy plac zabaw i obiecują, że będą dbać o ten obiekt jak o największe dobro. Wartą ponad 70 tys. zł inwestycję wykonała firma Müller Jelcz-Laskowice Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

Brak opisu obrazka

 

Wersja XML