Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pasztet rozsławił Głuchów Górny

Sołtys dostał dyplom, ale twierdzi, że to wyróżnienie dla całej wiejskiej społeczności. - Ja tylko ten dyplom odebrałem, bo jestem sołtysem, ale to uwieńczenie ciężkiej pracy mieszkańców naszego Głuchowa Górnego - zaznacza sołtys Andrzej Koziara.

Andrzej Koziara, sołtys Głuchowa Górnego został niedawno wyróżniony przez wojewodę dolnośląskiego dyplomem „za szczególne osiągnięcia oraz zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej”. Znalazł się w elitarnym gronie 60 sołtysów z całego Dolnego Śląska, którzy tę nagrodę otrzymali. Jednak bohater z naszej gminy zdecydowanie zaznacza, że to sukces całej społeczności, a nie jego osobisty.

- Ja tylko ten dyplom odebrałem, bo jestem sołtysem, ale to uwieńczenie ciężkiej pracy mieszkańców naszego Głuchowa Górnego. Szczególnie chcę podkreślić wielką rolę i zasługę naszych pań z Koła Gospodyń Wiejskich, bo bez ich zaangażowania i pracy nie byłoby naszego udziału np. w wielu festiwalach, imprezach regionalnych. A przecież wyróżnienie w kulinarnym konkursie Smaki Regionu za nasz słynny już pasztet z selera to naprawdę nie przypadek, ale zasługa naszych pań – mówi sołtys Andrzej Koziara.

Nie mniej ważne jest, że dla zrealizowania lokalnych celów i zadań sołtysowi oraz społeczności udało się też pozyskać sponsorów. Zofia i Andrzej Łysoniowie z firmy Atej wspierają pomysły nie tylko finansowo, ale również i osobiście, bo są mieszkańcami wsi i mocno angażują się w głuchowskie życie. Dawny mieszkaniec Głuchowa Górnego, a dziś prezes firmy AB Remo Wiesław Janusiewicz wykonał dla pań z KGW wielką, prawie metrową patelnię, na której przygotowywane są potrawy na imprezach masowych m.in. pierogi podczas gminnej Wigilii i w trakcie dożynek. Z kolei Zbigniew Sidorowski, dyrektor firmy Agrobeta ufundował 60 ton piasku, na którym ułożono puzzle na przykościelnym placu.
- Szczególnie chce podziękować panu burmistrzowi Markowi Długozimie za pomoc i serce. Ma on wielki wkład w to, że cała gmina się rozwija, a w tym gronie także Głuchów Górny. Bardzo nam pomógł przy remoncie kościoła, dzięki wsparciu gminy ogrodziliśmy cmentarz, wybudowano nam 400 metrów chodnika, a teraz mamy obiecaną nowa drogę oraz cieplenie i wymianę okien w naszej świetlicy. Mamy też plac zabaw dla dzieci, a z funduszu sołeckiego chcemy utwardzenie placu przy świetlicy, zakup ławek i namiotu, który nam będzie służyć podczas różnych imprez masowych – mówi Andrzej Koziara i dodaje: - Bardzo zaangażowani w pomoc naszej wiosce są również pani wiceburmistrz Jadwiga Janiszewska i dyrektor TCKiS pan Adam Waz. My mieszkańcy to doceniamy i dziękujemy.

 Brak opisu obrazka Uroczysta gala w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Od lewej: wojewoda dolnośląski Marek Skorupa, sołtys Głuchowa Górnego Andrzej Koziara, wiceburmistrz Trzebnicy Jerzy Trela.

Brak opisu obrazkaPamiątkowy dyplom.

Wersja XML