• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Z pasją i z sukcesem

Już jako czteroletnia dziewczynka wykonywała operacje na misiach. Potem na chwilę zostawiła marzenie o byciu lekarzem na rzecz innych młodzieńczych pomysłów. W lutym tego roku Jowita Woźniak, mieszkanka Gminy Trzebnica, odebrała tytuł doktora nauk medycznych. 19 marca w Urzędzie Miejskim wraz ze swoją promotor panią prof. Alicją Kędzia dziękowały Burmistrzowi Gminy Trzebnica za wsparcie, którego udzielił na rzecz publikacji książki ich autorstwa pt. „Atlas Anatomii Splotu Ramiennego”.

- Cieszę się, że pani Jowita, myśląc o publikacji, swoje kroki skierowała do mnie. Po pierwszym spotkaniu byłem pod wrażeniem pasji i zaangażowania, z jakim oddaje się swojej pracy zawodowej. To dla mnie ważne, że realizowana przez Gminę Trzebnica idea „Inwestując w edukację, inwestujemy w przyszłość naszych dzieci” sprawdza się i jak widać przynosi realne i pozytywne owoce – mówił burmistrz Marek Długozima.

Jowita Woźniak jest doktorem nauk medycznych. Już na ostatnim roku studiów magisterskich rozpoczęła pisanie doktoratu. Rok po uzyskaniu tytułu magistra posiadała już tytuł doktora. Owocem jej pracy jest specjalistyczna publikacja „Atlas Anatomii Splotu Ramiennego”. We wtorkowym spotkaniu wzięła udział również promotor jej pracy i jednocześnie współautorka książki pani prof. Alicja Kędzia. Nie tylko chwaliła swoją studentkę, ale udzielała również cennych rad zgromadzonej młodzieży. Na spotkaniu byli bowiem obecni także uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy, pod opieką dyr. Danuty Szuber. Jowita Woźniak była kiedyś uczennicą tej szkoły.

- Dziś internet spowodował, że nie ma granic w dostępie do badań naukowych. Musicie z tego korzystać – zwracała się do zgromadzonej młodzieży prof. Kędzia. - Źle się uczycie. W sposób pamięciowy, a powinniście wykorzystywać swoją wyobraźnię. Mózg nie lubi nudy – doradzała.

Całe spotkanie przepełnione było atmosferą dyskursu dotyczącego sfery badań naukowych, które prowadziły badaczki. Nie zabrakło jednak serdecznych elementów, które sprawiły, że spotkanie przebiegło w wyjątkowej atmosferze. - Jestem tu od kilku godzin, a czuję się jak w domu – mówiła prof. Kędzia – Wiele dobrego słyszałam od Jowity na temat Trzebnicy i to wszystko okazuje się prawdą.

Spotkanie miało też wyjątkowy charakter dla zgromadzonej młodzieży. Droga do sukcesu, którą wytyczyła młoda badaczka, może stanowić inspirację i szansę dla innych. - Zachęcam Was do dobrego wykorzystania czasu liceum – doradzała Jowita Woźniak. Opowiedziała też o tym, jak przynależność do różnego rodzaju stowarzyszeń i grup, zaangażowanie w koła naukowe, pomogło jej osiągnąć wymarzony cel. Ma 27 lat. Jest rezydentką Kliniki Akademickiego Szpitala Neurochirurgicznego we Wrocławiu. Autorką ponad 20 prac oryginalnych oraz 37 komunikatów zjazdowych. Od 2009 roku należy do Stowarzyszenia Naukowego Collegium Invisibile. Przygotowany przez nią atlas został opublikowany przez wydawnictwo naukowe MedPharm Polska. Jego założyciel pan Dariusz Sapota był także gościem wtorkowego spotkania.

Brak opisu obrazka
Burmistrz Marek Długozima pogratulował badaczkom ich naukowego osiągnięcia.

Brak opisu obrazka
Od prawej: Przedstawiciel wydawnictwa MedPharm Dariusz Sapota, burmistrz Marek Długozima, prof. Alicja Kędzia, dr Jowita Woźniak, i córka pani prof. - dr Emilia Kędzia.

Brak opisu obrazka
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy, pod opieką dyr. Danuty Szuber.

Brak opisu obrazka
Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej i otwartej atmosferze.

Brak opisu obrazka
Autorki publikacji przekazały burmistrzowi Markowi Długozimie specjalny egzemplarz atlasu z dedykacją.

 

Wersja XML

Gmina Trzebnica
ul. pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1
55-100 Trzebnica
tel. 71 312 06 11
fax 71 312 12 48
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 7670803
w tym miesiącu: 76226
dzisiaj: 3598