Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Laptopy dla uczniów

Na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z dyrektorami Szkół Podstawowych, Przedszkoli oraz Żłobka z terenu Gminy Trzebnica. Podczas spotkania burmistrz przekazał na ich ręce 40 laptopów wraz z kompletnym oprogramowaniem, które pomogą najbardziej potrzebującym uczniom w kontynuowaniu nauki zdalnej oraz przyłbice ochronne dla personelu szkolnego.

Brak opisu obrazka

- Na zakup sprzętu udało mi się pozyskać dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 w kwocie 71.996,00 zł. Co ważne wspólnie z laptopami do uczniów i nauczycieli powędrują routery, które zapewnią szybki dostęp do Internetu. Tym samym zapewniamy kompleksowe narzędzia do nauki dla dzieci, które w jakimś stopniu były wykluczone cyfrowo przez obecną sytuację. Cieszę się, że moje skuteczne działania przyniosły kolejny wymierny efekt, a to nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ wystąpiłem o kolejne dofinansowanie w kwocie 94 989,21. Pozwoli ono na zamówienie kolejnych kilkudziesięciu laptopów dla uczniów – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Na ręce dyrektorów przekazałem również przyłbice ochronne, ufundowane przez Łukasza Sędkowskiego z firmy P.P.U. Sendex, które pomogą w zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno nauczycielom, jak i uczniom podczas zajęć opiekuńczo-wychowawczych oraz konsultacji ósmoklasistów, które już od 25 maja odbywać się będą zgodnie z rozporządzeniem rządu. Zajęcia w przedszkolach i żłobku odbywać się będą od 8 czerwca, o czym już wcześniej informowałem rodziców(więcej tu https://tiny.pl/77b9q) – zakończył burmistrz.

Z nowego sprzętu cieszą się również dyrektorzy: - Te komputery to konkretna pomoc dla uczniów, którzy nie posiadają możliwości korzystania w pełnym wymiarze z nauki zdalnej. Wierzę, że dzięki tej inicjatywie burmistrza wyrównamy szanse i jakość edukacji dla większości dzieci – powiedział dyrektor Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim Mariusz Szkaradziński.

Burmistrz wraz z dyrektorami omawiał także obecną sytuację związaną z przygotowaniem poszczególnych placówek do realizacji zadań opiekuńczo-wychowawczych w klasach od 1 do 3, a także przeprowadzenia konsultacji w klasach ósmych.

 

 

Wersja XML