Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Spotkanie z Wojewodą Dolnośląskim Jarosławem Obremskim

W czwartek 23 stycznia burmistrz Marek Długozima odbył spotkanie z Wojewodą Dolnośląskim Jarosławem Obremskim. Była to okazja do pogratulowania Panu Jarosławowi Obremskiemu objęcia stanowiska Wojewody. Rozmowa dotyczyła rozwoju Gminy Trzebnica. W czasie spotkania burmistrz poruszył bardzo ważny dla niego temat nowej Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej, która choć już od dłuższego czasu jest gotowa do użytku, to z powodu kolejnego odwołania ze strony spółki ARHAT nie może służyć dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 2. 

 

Brak opisu obrazka- Spółka zarządzana przez prezes Halinę Sitną, złożyła odwołanie od decyzji Starosty Trzebnickiego uchylającej pozwolenie na budowę hali z 18 lutego 2016 roku, tym samym uniemożliwiając jego anulowanie i wydanie nowego pozwolenia przez Powiatowego Inspektora Budowlanego (skan pisma poniżej). Moim zdaniem ten krok to kolejne działanie mające na celu opóźnienie oddania do użytku hali. Wspomniana spółka odwołuje się od każdej decyzji administracyjnej. Uważam, że jest to celowe sabotowanie tej jednej z największych inwestycji w powojennej historii Trzebnicy. Wojewoda ze swojej strony obiecał dołożyć wszelkich starań, by proces rozpatrzenia wyżej wspomnianego odwołania przebiegł sprawnie i byśmy mogli już niebawem cieszyć się nową Halą Widowiskowo-Sportową - za co już teraz z góry mu serdecznie dziękuję - powiedział burmistrz i dodał - Wojewodę Jarosława Obremskiego znam od lat jako skutecznego polityka, zarówno na szczeblu samorządowym, jak i w polityce krajowej. Przez wiele lat sprawował on mandat senatora. Jestem pewien, że zdobyte doświadczenie posłuży mu do budowania jak najlepszej współpracy między administracją rządową a samorządową na Dolnym Śląsku.

W czasie rozmowy burmistrz poruszył również szereg innych spraw ważnych dla Trzebnicy, którym nowy wojewoda obiecał się przyjrzeć.

 

 

Brak opisu obrazka

 

 

 

Brak opisu obrazka

 

 

 

Wersja XML