Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Taczów z nowym boiskiem

Nowe boisko wielofunkcyjne już służy mieszkańcom Taczowa Wielkiego. – Naprawdę miło się patrzy, jak zmieniła się ta niecka przy naszej świetlicy – mówią zadowoleni mieszkańcy. Przypomnijmy, że wcześniej powstał tu nowy plac zabaw. Boisko to zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego 2018.

Projekt zdobył 1463 głosów mieszkańców, którzy na jego powstanie pozyskali tym samym 100 tys. zł przewidzianych w Budżecie Obywatelskim. Burmistrz Marek Długozima postanowił podwoić tę sumę, tak aby zadanie zostało wykonane w sposób kompleksowy i mogło służyć mieszkańcom na lata. – To boisko, będzie terenem rekreacji i sportowej rywalizacji dla mieszkańców trzech pobliskich sołectw - Taczowa Wielkiego, Taczowa Małego, jak i Brochocina. Dlatego też postanowiłem podwoić sumę przeznaczoną z Budżetu Obywatelskiego na to zadanie, oddając w ręce mieszkańców miejsce kompletne i służące dobrej integracji – powiedział burmistrz i dodał: - Gratuluję mieszkańcom, którzy wraz z sołtys Renatą Bisikiewicz zmobilizowali się do udziału w głosowaniu, a ich ciężka praca przyniosła świetne efekty i dziś zostaje wynagrodzona – zakończył burmistrz. Sołtys Renata Bisikiewicz rozmawiając z burmistrzem podkreśliła zadowolenie mieszkańców: - Mamy świadomość, że w naszej gminie znajduje się ponad 40 sołectw, dlatego też czasami warto brać sprawy w swoje ręce, tym bardziej, że burmistrz powołując Budżet Obywatelski, dał nam ku temu świetne narzędzie. Dziękuję mu za to, a także za pamięć i rozwój wszystkich wiosek naszej gminy. Widać to szczególnie podczas różnego rodzaju uroczystości czy dożynek gminnych, których nasza barwna reprezentacja jest prawdziwą ozdobą.

Przypomnijmy także, że decyzją mieszkańców, w tegorocznej 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Trzebnica na 2019 rok wybrany został projekt nr 1 pod nazwą: "Chodnik dla pieszych w Ujeźdźcu Małym". Zdobył on łącznie 1666 głosów.

 

 

Wersja XML