Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ligota Trzebnicka z nową świetlicą

Kolejna świetlica w Gminie Trzebnica została otwarta. Tym razem z nowoczesnego obiektu, cieszyć się mogą mieszkańcy Ligoty Trzebnickiej. W sobotę 31 sierpnia, uroczystego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Marek Długozima wraz z sołtysem Tadeuszem Jakubowskim, Barbarą Trelińską oraz dziećmi.

Brak opisu obrazka

Świetlica w Ligocie to trzecia z nowych obiektów powstałych w Gminie Trzebnica. Wcześniej bliźniacze budynki zyskały Kuźniczysko i Księginice. Kolejne świetlice powstaną w Skarszynie, Nowym Dworze, Świątnikach, Koczurkach, Brzeziu, Masłowcu, Będkowie, Ujeźdźcu Wielkim oraz w Droszowie.

Sołtys Tadeusz Jakubowski w słowach podziękowania zauważył, że w ostatnim czasie burmistrz Marek Długozima zainwestował w Ligotę ok. 3 miliony złotych: - Dziś otwieramy tę nową świetlicę, za która jesteśmy bardzo wdzięczni. Będzie ona zapewne centrum naszej sołeckiej integracji. Nie należy jednak zapominać, że wcześniej otwarte zostało u nas boisko wielofunkcyjne, mamy także plac zabaw, powstały nowe drogi, a za chwilę zyskamy nowe oświetlenie. Za te wszystkie inwestycje, w imieniu własnym, Rady Sołeckiej i wszystkich mieszkańców, bardzo serdecznie dziękuję burmistrzowi, który musi przecież odpowiednio zadbać o 41 sołectw. Dziękuję także wszystkim zaangażowanym w organizację dzisiejszej uroczystości – zakończył wręczając burmistrzowi specjalne podziękowanie oraz pamiątkowy obraz.

Jednym z ważniejszych momentów uroczystości, było wręczenie na ręce mieszkańców aktu przekazania świetlicy. Burmistrz podkreślił, że jest to kolejny tego typu obiekt, który powstał na przestrzeni ostatnich lat w Gminie Trzebnica: - Prowadząc zrównoważony rozwój gminy staram się tak dzielić środki, by realizować kluczowe potrzeby mieszkańców sołectw. Tak powstają kolejne kilometry dróg, chodników, place zabaw czy świetlice. Księginice, Kuźniczysko i Ligota, trzy piękne i nowoczesne obiekty służą już mieszkańcom swoich miejscowości, a dodatkowo będą pełniły role klubów dziecięcych. Do południa w klubach zapewnimy dzieciom taką samą opiekę jak i w Gminnym Żłobku w Trzebnicy. Po południu świetlice posłużą za miejsce integracji – powiedział burmistrz i dodał: - W tym miejscu chciałbym również podkreślić starania sołtysa Tadeusza Jakubowskiego, a także radnej Rady Miejskiej poprzedniej kadencji Barbary Trelińskiej, którzy zabiegali o powstanie inwestycji. Mam nadzieję, że świetlica stanie się centrum życia sołectwa.

Również mieszkańcy nie kryją swojego zadowolenia: - Wspaniała świetlica, która dodatkowo będzie pełniła rolę takiego małego żłobka. To dla nas ważne, bo teraz będę mogła zostawić dziecko pod profesjonalną opieką i załatwić swoje sprawy w mieście – mówi jedna z mieszkanek, a inna dodaje: - Ta świetlica to doskonałe uzupełnienie już istniejących inwestycji. Teraz oprócz wspaniałego boiska mamy także świetlice z XXI wieku. Inwestycję poświęcił ks. proboszcz Jacek Olszewski.

Otwarciu towarzyszył specjalnie przygotowany piknik dla dzieci oraz poczęstunek. 

 

 

Wersja XML