Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rowerowe Kryterium Uliczne w Trzebnicy?

W ubiegłym roku trzebniczanin Roman Węglarski, należący do trzebnickiej grupy kolarskiej „Szerszenie”, pobił rekord kraju uczestnicząc w Maratonie Rowerowym Dookoła Polski i pokonując trasę około 4 tys. km w 16 dni. Teraz, wraz ze swoim trenerem - Bogdanem Zielińskim, także jeżdżącym w barwach „Szerszeni”, proponują zorganizowanie w Trzebnicy Rowerowego Kryterium Ulicznego.

Po przedstawieniu pomysłu burmistrzowi Markowi Długozimie, któremu spodobał się pomysł, wspólnie udali się na wstępne rozmowy na temat projektu i możliwości jego wsparcia ze słynnym dolnośląskim kolarzem - Henrykiem Charuckim, który wyraził swoje poparcie dla zorganizowania takiej imprezy.

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima: Ostatnio wraz z Bogdanem Zielińskim i Romanem Węglarskim z trzebnickich "Szerszeni" odwiedziliśmy słynnego kolarza - Henryka Charuckiego w jego sklepie rowerowym. Wspominaliśmy niesamowity wyczyn Romana Węglarskiego, który objechał Polskę rowerem wzdłuż granic w 16 dni, ustanawiając nowy rekord kraju. Wraz z panem Charuckim wsparliśmy to przedsięwzięcie, uroczyście gratulując mu sukcesu na scenie - podczas zeszłorocznego Święta Sadów. Teraz pojawił się nowy, interesujący pomysł, który przy okazji spotkania również wstępnie omówiliśmy - organizacja Rowerowego Kryterium Ulicznego w Trzebnicy. To ciekawe i dynamiczne widowisko sportowe powinno być atrakcyjne zarówno dla samych uczestników, jak i kibiców oraz wszystkich amatorów kolarstwa.

Rowerowe Kryterium Uliczne, według wstępnych ustaleń, odbyłoby się w drugiej połowie maja i poprowadzone byłoby trasą podobną do biegu sylwestrowego.

Brak opisu obrazka
Od lewej - Bogdan Zieliński, burmistrz Marek Długozima, Henryk Charucki oraz Roman Węglarski

Brak opisu obrazka
Spotkanie dotyczyło pomysłu zorganizowania w Trzebnicy Rowerowego Kryterium Ulicznego

Brak opisu obrazka
Rozmowa odbyła się w sklepie rowerowym Henryka Charuckiego

Wersja XML