• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu
BIP

Ul. Obornicka oficjalnie otwarta

W piątek 5 lipca ulica Obornicka została oficjalnie otwarta. Przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Marek Długozima w towarzystwie lokalnego przedsiębiorcy Marka Dardasa oraz wykonawcy Pawła Mikstackiego z firmy Gembiak-Mikstacki. Tym samym kierowcy, piesi i rowerzyści zyskali nowoczesną a przede wszystkim bezpieczną drogę. Koszt inwestycji to blisko 2 mln zł

- Jestem szczęśliwy, że mogę uczestniczyć w otwarciu nowej trasy, która wraz z otwarciem drogi ekspresowej S-5 stała się głównym jej połączeniem z Trzebnicą. Ul. Obornicka była w opłakanym stanie, na szczęście burmistrz Marek Długozima dostrzegł ten problem i postanowił go rozwiązać.  Tak jak pięknieje cała gmina, wypiękniała również ta ulica. Nowa nawierzchnia, nowe parkingi, bezpieczny chodnik i przejścia dla pieszych, do tego oświetlenie. W imieniu mieszkańców dziękuję za tę inwestycję – powiedział Marek Dardas.

Swojego zadowolenie nie krył również wykonawca inwestycji: - To już nasza kolejna przeprowadzona w Trzebnicy inwestycja i cieszymy się, że możemy dokładać swoją cegiełkę do planu rozwoju gminy realizowanego przez burmistrza Marka Długozimę. Świetnie nam się razem współpracuje i mam nadzieję, na kolejne udane projekty – powiedział Paweł Mikstacki.

- Dobiegła końca kolejna bardzo ważna inwestycja w Gminie Trzebnica. Cieszy mnie fakt, że mieszkańcy zyskali bezpieczną i komfortową drogę łączącą miasto z węzłem Trzebnica. Jest ona niejako dopełnieniem tego okna na świat jakim stała się dla nas S-5. Czyniąc starania o taki przebieg naszej ekspresówki, wiedziałem, że koniecznym będzie remont drogi dojazdowej. Zaplanowaliśmy go w sposób kompleksowy, tak by przy okazji poprawy komfortu kierowców, poprawić również komfort pieszych czy rowerzystów, a 70 nowych miejsc postojowych będzie doskonałym uzupełnieniem istniejącego już parkingu. Co więcej udało się zachować pasmo zieleni przy cmentarzu komunalnym, a cała inwestycja wykonana została ze środków własnych gminy – powiedział burmistrz podczas otwarcia i dodał: - Szczególnie cieszą słowa mieszkańców, którzy doceniają tę i inne inwestycje, poprawiające jakość życia w naszym pięknym mieście – zakończył.

 

 


Gmina Trzebnica
ul. pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1
55-100 Trzebnica
tel. 71 312 06 11
fax 71 312 12 48
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 7546821
w tym miesiącu: 135897
dzisiaj: 3979