• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu
BIP

Nowa droga połączy dwa sołectwa

Już niebawem nowa, ponad kilometrowa droga połączy Brzyków z Komorówkiem. W Urzędzie Miejskim odbyło się otwarcie ofert na wspomnianą inwestycję. Do przetargu stanęło jedenastu oferentów, a najkorzystniejszą ofertę w wysokości 814 291,98 tys. zł brutto złożyła firma Usługi Ogólnobudowlane Anna Chleboś z Granowca.

W ramach prowadzonych prac wykonana zostanie m.in. nawierzchnia z betonu asfaltowego, utwardzone i uporządkowane pobocza oraz zamontowane oznakowanie pionowe. 

- To kolejna droga w sołectwach Gminy Trzebnica, która tym razem ułatwi życie mieszkańcom Komorówka oraz Brzykowa, a także zwiększy ich bezpieczeństwo w razie konieczności dotarcia służb. Jej powstanie to również zasługa sołtysów Tadeusza Ciepiela z Brzykowa i Lidii Warian z Komorówka, którzy w imieniu społeczności lokalnych podejmowali starania w tej sprawiepowiedział burmistrz i dodał: - Cały czas rozwijamy sieć dróg lokalnych, dodatkowo w roku ubiegłym powstało ponad 25 kilometrów rowerostrady, która w kolejnych latach będzie rozbudowywana. Ta droga oraz wybudowane połączenie Brzykowa ze Szczytkowicami, a także ul. Łabędziej w Księginicach, posłuży w skróceniu podróży pomiędzy poszczególnymi miejscowościami, ale jednocześnie urozmaici ruch turystyczny czy rowerowy. Nowe drogi powstały także w Domanowicach, Głuchowie Górnym, Ujeźdźcu Małym, Malczowie, Węgrzynowie, Taczowie Wielkim, Brochocinie. Kolejne inwestycje dotyczyć będą sieci dróg w Księginicach oraz tych łączących Cerekwicę z Masłowem, Jaźwiny z Koczurkami i Boleścin z Głuchowem Górnym.

Swojego zadowolenia nie kryje sołtys Komorówka Lidia Warian: - Pan burmistrz dostrzegł nasze potrzeby oraz to, że nasza miejscowość cały czas się rozwija. Już wcześniej, dzięki jego działaniom, mogliśmy cieszyć się z wyremontowanej drogi powiatowej do Ujeźdźca Wielkiego oraz naszej drogi wewnątrz miejscowości, a także z nowego oświetlenia w tym miejscu. Teraz komunikacja u nas stanie się jeszcze łatwiejsza i wierzę, że nasza miejscowość będzie bardziej atrakcyjna dla nowych mieszkańców.

Prace zakończą się we wrześniu bieżącego roku.

 

 

 

 


Gmina Trzebnica
ul. pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1
55-100 Trzebnica
tel. 71 312 06 11
fax 71 312 12 48
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 7527476
w tym miesiącu: 116552
dzisiaj: 224