Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Deutsch Wagen Tour” w Szkole Podstawowej w Kuźniczysku

31.10.2012 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku wzięli udział w Ogólnopolskim Programie promującym naukę języka niemieckiego „Deutsch Wagen Tour”. W ramach tego projektu lektorzy z Instytutu Goethego odwiedzają wybrane szkoły, gdzie prowadzą warsztaty językowe w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. Celem tego projektu jest popularyzowanie języka niemieckiego w szkołach oraz zachęcanie do poznawania języka niemieckiego i kultury Niemiec od najmłodszych lat.

Uczniowie od samego rana z niecierpliwością czekali na przyjazd Pani Małgorzaty Urlich-Kornackiej, która została zaproszona przez nauczycielkę języka niemieckiego Magdalenę Juchę-Bobela. Na to spotkanie dzieci przygotowały wystawę prac plastycznych o krajach niemieckojęzycznych, a także o zwierzętach. Uczniowie przywitali się oraz przedstawili w języku niemieckim, po czym zaśpiewali ulubione piosenki. Pani Małgorzata Urlich-Kornacka wysłuchała dzieci uważnie, uśmiechając się do nich serdecznie, a następnie zaprosiła ich do wspólnej nauki i zabawy.

W pierwszej części spotkania udział wzięli uczniowie z klasy trzeciej i czwartej, a w drugiej części programu dzieci klasy pierwszej i drugiej. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie brali udział w zabawach prowadzonych przez Panią Małgorzatę Urlich-Kornacką. W czasie zajęć panowała niezwykle ciepła i przyjazna atmosfera. Dzieci świetnie się bawiły, czego dowodem był widoczny uśmiech na ich twarzach. Udział w projekcie okazał się być niezwykłym przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale także dla całej społeczności szkolnej i nauczycieli.

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Po dwóch godzinach wspólnej zabawy nadszedł czas pożegnania. Dzieci za aktywny udział w warsztatach otrzymały od Pani Małgorzaty Urlich-Kornackiej upominki z logo „Deutsch Wagen Tour”. Również dzieci nie zapomniały podziękować gościowi za przyjazd i wręczyły samodzielnie wykonane laurki, a także zaprosiły Panią do ponownych odwiedzin w przyszłym roku szkolnym. Za przyjazd Pani Małgorzacie podziękowały również bardzo serdecznie: nauczycielka języka niemieckiego
oraz dyrektor szkoły, wręczając podziękowanie oraz drobny upominek.

Galeria zdjęć:
_galeria_42_75_1_1_2_3_0_0_ 

Wersja XML