Kontrast:
Rozmiar czcionki:
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu
BIP

Karta Seniora

FB_karta seniora.jpeg

Szanowni Państwo!

Z największą przyjemnością pragnę Państwa poinformować, iż Gmina Trzebnica przystąpiła właśnie do programu osłonowego „Trzebnica Przyjazna Seniorom”, a w jego ramach do Programu „Ogólnopolska Karta Seniora”. Nasza gmina należy do nielicznych 100 samorządów w Polsce, na łączną liczbę 2478 gmin w skali całego kraju, które wdrażają powyższe działania na rzecz seniorów. Piastując funkcję Burmistrza od lat staram się unowocześniać Trzebnicę  i otaczające ją miejscowości, ale na pierwszym miejscu stawiam zawsze mieszkańców i ich problemy.  Program „Trzebnica Przyjazna Seniorom” i korzystanie w jej ramach z „Ogólnopolskiej Karty Seniora” to dowód na moje wsparcie  i ciągłe otaczanie troską tej najwrażliwszej społecznie grupy, jaką stanowią starsi mieszkańcy.

Kto może skorzystać z połączonego Programu „Trzebnica Przyjazna Seniorom” i „Ogólnopolskiej Karty Seniora”?

Program skierowany jest do osób które ukończyły 60 rok życia i zamieszkują na terenie Gminy Trzebnica. Przystąpienie do Programu „Trzebnica Przyjazna Seniorom” jest równoznaczne z udziałem w Programie „Ogólnopolska Karta Seniora”, której organizatorem jest  prężnie działające i współpracujące z m.in. z Gminą Trzebnica Stowarzyszenie MANKO z Krakowa, zajmujące się działaniami prosenioralnymi. Udział w programie i wydanie karty są całkowicie bezpłatne. Karta Seniora jest bezterminowa i przypisana do jednej osoby – nie można jej pożyczać ani odstępować. Jest honorowana w całej Polsce w tych punktach które biorą udział w  Programie i oferują zniżki na różnorodne usługi. Takich punktów jest już ponad 1400 w całej Polsce , a z każdym dniem ta liczba rośnie.

Obecnie program umożliwia korzystanie ze zniżek w określonych gminnych instytucjach i ośrodku zdrowia, gdyż środki zabezpieczone na jego pochodzą z budżetu  Gminy Trzebnica oraz budżetów gminnych jednostek organizacyjnych.

W których miejscach honorowana będzie „Ogólnopolska Karta Seniora” w Trzebnicy?

W odniesieniu do naszej Gminy – Seniorzy będą mieć zapewnione ulgi w następujących miejscach:

Na obszarze naszej Gminy tworzone są właśnie zręby prywatnych usług i ulg dla seniorów, a ich rozmach zależy od tego, jak wiele prywatnych jednostek i przedsiębiorstw zaangażuje się w akcję. Liczę, iż już wkrótce do programu dołączą licznie prywatni inwestorzy – analogicznie do innej efektywnej inicjatywy „Rodzina 3+”.  To także od Seniorów może wyjść inicjatywa, by zapraszać przedsiębiorców do dla nich oferowania zniżek. Jest to jak widać program rozwojowy który pozytywnie zmieni na plus codzienność trzebnickich seniorów.

Uruchomienie naboru wniosków i kontakt w sprawie informacji

Dołączenie do Programu „Trzebnica Przyjazna Seniorom” i wyrobienie „Ogólnopolskiej Karty Seniora” możliwe jest po wypełnieniu odpowiedniego wniosku. Karta wydawana jest  na podstawie formularza, który każdy z państwa musi wypełnić i złożyć w urzędzie miejskim w Trzebnicy na I p. w pok. 78. Sam wniosek dostępny jest poniżej, lub można otrzymać go w wersji papierowej w dwóch miejscach w Trzebnicy:

Udział w programie i wydanie karty są całkowicie bezpłatne.

Uroczysta inauguracja programu

Obecnie uruchomiony został nabór wniosków, a wypełnione wnioski należy składać w Urzędzie Gminy i Miasta Trzebnica –  u koordynatora programu w pok. 78 na I p. Uroczysta inauguracja programu wraz z wręczeniem pierwszych wyrobionych kart w sali widowiskowo-kinowej  GCKiS planowana jest na początku października b.r.

Zachęcam wszystkich Seniorów do składania wniosku i przyłączenia się do tego wyjątkowego programu.

 

podpis burmistrza.jpeg

 

 

 

 

PDFFormularz zgłoszeniowy - Karta Seniora (Kliknij i pobierz. Wypełniony dostarcz do Urzędu Miejskiego w Trzebnicy)

 

 

W programie Ogólnopolskiej Karty Seniora jest ponad 190 000 seniorów, a ofertę specjalną przygotowało dla nich już ponad 1400 firm z całej Polski.
Zapraszamy Twoją firmę do współtworzenia Ogólnopolskiej Karty Seniora.

 


Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora?
Ogólnopolską Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i wypełni formularz znajdujący się na stronie internetowej www.glosseniora.pl. Dzięki niej seniorzy z całej Polski korzystają ze specjalnych ofert przygotowanych przez firmy, które przystępują do programu Ogólnopolska Karta Seniora.


Co zyskują firmy przyjazne seniorom?
Firmy, które są partnerami Ogólnopolskiej Karty Seniora stają się rozpoznawalne wśród seniorów, a dodatkowo mogą oferować im dowolne rabaty, zniżki oraz oferty specjalne.
Stowarzyszenie MANKO, jako organizator Ogólnopolskiej Karty Seniora, pomaga firmom partnerskim w promowaniu ich marki poprzez m.in. zamieszczanie reklam w ogólnopolskim magazynie „Głos Seniora” oraz jego lokalnych edycjach, a także umieszczając informację o oferowanej zniżce na naszej stronie internetowej www.glosseniora.pl. To od firmy partnerskiej zależy, w jakim zakresie chce współtworzyć Ogólnopolską Kartę Seniora i jakie działania chce z nami podejmować.


Jak firma może zgłosić się do programu Ogólnopolska Karta Seniora?
Wystarczy, że przedstawiciel firmy wypełni formularz zgłoszeniowy – znajdujący się na odwrocie – i odeśle go na adres Stowarzyszenia MANKO ul. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków.

 

PDFKarta Seniora - zostań partnerem (formularz zgłoszeniowy)


Gmina Trzebnica
ul. pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1
55-100 Trzebnica
tel. 71 312 06 11
fax 71 312 12 48
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 6322407
w tym miesiącu: 153045
dzisiaj: 2898