Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Na progu nowoczesności

Brak opisu obrazka

 

Szkoła w Kuźniczysku wygląda już naprawdę imponująco. Trwają ostatnie prace porządkowe ekipy budowlanej, powstają także parkingi i ciągi pieszo-jezdne. Inwestycję wizytował burmistrz Marek Długozima, któremu towarzyszyła dyrektor Elżbieta Taraszczuk-Gaweł.

Brak opisu obrazka

Powierzchnia użytkowa wyremontowanej i rozbudowanej placówki będzie liczyła blisko 800 m². Taki metraż pozwolił na powstanie przestronnych klas. – Gdy tylko wchodzi się do nowego budynku, od razu czuć w nim domową atmosferę, a to zawsze było znakiem rozpoznawczym naszej szkoły. Teraz jednak dojdzie do tego tak potrzebna nowoczesność i przestronność. Dzięki decyzji burmistrza, wszystkie dzieci będą mogły uczyć się w jednym budynku, a nie tak jak do tej pory w dwóch. To wielki plus, kolejny wiąże się z tym, że do takiej szkoły dzieci będą chodzić z uśmiechem – zakończyła.

Ta szkoła, to kolejna spełniona obietnica dana dzieciom i ich rodzicom. Dbam o to, by każdy uczeń w Gminie Trzebnica posiadał jak najlepsze warunki edukacji i rozwoju. Stąd wielomilionowe inwestycje w infrastrukturę, ale i program nauczania. Dzięki moim działaniom powstał ten nowoczesny budynek, którym już od września cieszyć się będą dzieci z Kuźniczyska i okolic – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: – Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców na wielkie otwarcie, które będzie miało miejsce 3 września.

Prace budowlane prowadziła Trzebnicka firma „KLIWO”. Roboty związane z zagospodarowaniem terenu wykonuje firma „BRUKPOL” ze Strzelec Wielkich. W Kuźniczysku powstaje również nowoczesna świetlica, z której już niebawem skorzystają wszyscy mieszkańcy.

 

 

Wersja XML