Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Marzy nam się uzdrowisko – o Trzebnicy mieście z bajki”

W sali obrad Rady Miejskiej w Urzędzie Miejskim odbył się wieczór refleksji, muzyki, obrazów i grafik o Trzebnicy. Wieczorem salę tego niecodziennego spotkania autorskiego połączonego z wernisażem prac pod nazwą „Marzy nam się uzdrowisko – o Trzebnicy mieście z bajki” wypełnili po brzegi zaproszeni goście. W centrum znalazły się trzy trzebniczanki – autorka baśni o Trzebnicy Danuta Kamińska oraz ilustratorki jej książek, a zarazem przyjaciółki i lokalne artystki – Ewa i Marta Mroczek.

W korytarzach urzędu czekały na gości wydrukowane foldery z krótką historią uzdrowiska oraz foldery autorskie. Salę wypełniły obrazy Ewy Mroczek oraz grafiki Marty Mroczek – grafiki zdobią wydaną niedawno publikację Danuty Kamińskiej „Marzy nam się uzdrowisko – o Trzebnicy mieście z bajki”, którą na koniec spotkania osobiście podpisywała autorka.

Uroczyste spotkanie rozpoczęła Naczelnik Wydziału Promocji Agnieszka Pawlaczek, która przywitała wszystkich zebranych gości oraz trzy najważniejsze kobiety tego wieczoru. Po krótkiej prezentacji trzebniczanek i zaprosiła Panie do specjalnie przygotowanego stolika i oddała głos prowadzącej dalszą część spotkania - Danucie Kamińskiej, która w przygotowanym wystąpieniu połączyła opowieść o przyjaźni z Ewą i Martą Mroczek, losy ich współpracy, fragmenty swoich dzieł literackich, w tym oczywiście najnowszej publikacji, zdradzając także nieco jej fabułę, a wszystko okrasiła porcją odpowiedniej muzyki. Ponadto na ekranie wyświetlano widokówki i zdjęcia przedstawiające dawną Trzebnicę oraz liczne dzieła malarskie - zarówno mamy, jak i córki.

Na zakończenie spotkania o zabranie głosu poproszono Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę. Serdecznie podziękował trzebniczankom za ich doskonałą i piękną pracę, zaznaczając, że w znacznym stopniu przyczyniają się do wypromowania Trzebnicy. Ponadto, odnosząc się do tematu spotkania, przedstawił świadectwo wystawione przez Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania po przeprowadzeniu w Trzebnicy szczegółowych badań. Świadectwo potwierdza właściwości lecznicze klimatu naszej miejscowości i daje podstawę do prowadzenia dalszych badań i starań o przywrócenie Trzebnicy statusu uzdrowiska.

Po wręczeniu bukietów kwiatów Danucie Kamińskiej, Ewie oraz Marcie Mroczek przez burmistrza Marka Długozimę, zakończono oficjalną część spotkania. Liczni goście gratulowali i dziękowali wszystkim trzem Paniom talentu oraz doskonałych dzieł. Następnie Danuta Kamińska oraz Marta Mroczek składały autografy w książeczkach “Marzy nam się uzdrowisko – o Trzebnicy mieście z bajki”, którą otrzymał każdy uczestnik spotkania. Ponadto w holu urzędu przygotowano poczęstunek.

Wystawę prac i grafik można odwiedzać w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do 26 października.

Świadectwo
Świadectwo dla Trzebnicy opracowane przez Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. S. Leszczyckiego Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, podpisane przez prof. dr hab. Krzysztofa Błażejczyka, Pełnomocnika IGiPZ PAN do spraw świadectw potwierdzających lecznicze właściwości klimatu.

Galeria zdjęć:
_galeria_42_68_1_1_6_3_0_0_

 

Wersja XML