• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gmina Trzebnica w budowie

Intensywny czas rozwoju Gminy Trzebnica trwa w najlepsze. Powstają żłobek wraz z przedszkolem, obiekt sportowo-rekreacyjny, hala sportowo-widowiskowa, nowa szkoła w Kuźniczysku oraz trzy nowoczesne świetlice wiejskie. Koszt tych inwestycji to blisko 50 milionów.

– Rozwój, to słowo nierozerwalnie związane z Gminą Trzebnica. Chcę, by była nowoczesna, przyjazna i bezpieczna dla mieszkańców. By spełniała ich wszystkie potrzeby, bez konieczności wizyty w większym mieście. Stąd liczne inwestycje w edukację, kulturę, sport, zdrowie i bezpieczeństwomówi burmistrz Marek Długozima i dodaje: – Prowadzone obecnie inwestycje, to kolejne spełnione obietnice, które dałem mieszkańcom. Za moment wszystkie dzieci odnajdą swoje miejsce w naszych placówkach przedszkolnych i nowo wybudowanym żłobku, a dzieci z SP 2 będą cieszyć się zajęciami wychowania fizycznego na nowoczesnej hali, którą ze szkołą połączy podziemny łącznik. Już w zeszłym roku oddaliśmy do użytku w pełni wyremontowany budynek Szkoły Podstawowej nr 1, teraz jeszcze większa inwestycja w infrastrukturę edukacyjną trwa w Kuźniczysku. Powstaje tam nowe skrzydło budynku, a stara szkoła jest remontowana. Łącznie powiększy ona swoją powierzchnię o 900 m2. W Księginicach, Ligocie Trzebnickiej oraz Kuźniczysku powstają świetlice, osiem kolejnych jest już w drodze, a prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Będą to miejsca rekreacji oraz wzajemnej integracji. Nie należy zapominać, że już za moment ruszy budowa ścieżki dydaktycznej na Winnej „Kociej” Górze, powstają również kolejne ciągi pieszo-jezdne, których w tym roku na terenie naszej gminy znajdzie się blisko 25 kilometrów. Za chwilę rozpocznie się także budowa rond oraz przebudowa kluczowej dla komunikacji ul. Obornickiej. A to tylko niektóre z ponad 80 inwestycji, które rokrocznie przeprowadzam w Gminie Trzebnica, by wszystkim Państwu żyło się lepiejzakończył burmistrz.

 

Żłobek, przedszkole, obiekt sportowo-rekreacyjny i mistrzostwa Polski- KOSZT BUDOWY PONAD 11 MILIONÓW

 

Żłobek wraz z przedszkolem są już prawie gotowe na przyjęcie dzieci. Przestronne sale pełne światła czekają na wyposażenie, które umili czas żłobkowym maluchom oraz przedszkolakom. Trwają ostatnie prace związane z wykończeniem oraz zagospodarowaniem terenu. Obiekt sportowo-rekreacyjny, również znajduje się w fazie wykończenia. Jak mówią wykonawcy, cztery sale do squasha zostały wyposażone w jeden z najnowocześniejszych systemów do pomiaru punktów, którym pochwalić mogą się nieliczne korty w Polsce. – My takich kortów będziemy mieli cztery, a dzięki ich nowoczesności będziemy mogli nie tylko udostępnić graczom korty o najwyższym standardzie, ale także organizować zawody o randze międzynarodowej. Już teraz mogę zdradzić niespodziankę, jaką mam dla mieszkańców. Otwarcie obiektu będzie połączone z Mistrzostwami Polski, gdzie będziemy mogli przyglądać się grze i technice najlepszych zawodników w kraju. Już teraz serdecznie zapraszam – komentuje burmistrz Marek Długozima. Obiekt będzie uzupełnieniem Gminnej Strefy Aktywności (siłownia, cross oraz kręgielnia) otwartej w ubiegłym roku przy Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA ZDRÓJ. Znajdą się tam wspomniane sale, siłownia, spinning i fitness.

Brak opisu obrazkaNowy Gminny Obiekt Sportowo-Rekreacyjny będzie posiadał 4 sale do squasha, salę do spinningu, fitnessu oraz siłownię. Burmistrz Marek Długozima wizytował inwestycję. Na zdj. ze Stanisławem Koszałką.

Brak opisu obrazkaPrzykładowe korty do gr y w squasha.

Brak opisu obrazkaSale do squasha zostały wyposażone w najnowszą technologię pomiaru punktów, unikatową w skali Polski. Jak zapowiedział burmistrz, otwarcie obiektu będzie połączone z organizacją Mistrzostw Polski w squashu.

Brak opisu obrazkaPrzykładowa sala do spinningu oraz…

Brak opisu obrazka…sala, w której już niebawem zagoszczą prawdziwe rowery, siłownia, fitness i joga.

 

 

 

HALA ROŚNIE W OCZACH- KOSZT BUDOWY PONAD 20 MILIONÓW

 

Na budowie hali widowiskowo-sportowej dzieje się wiele. Ściany pną się do góry, kończy się budowa piwnicy łącznika, a już za chwilę rozpocznie się budowa jego samego. Powierzchnia użytkowa hali wyniesie 3.612,45 m2. Prace budowlane prowadzi Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o. Już w przyszłym roku dzieci będą cieszyć się zajęciami wychowania fizycznego na najnowocześniejszym obiekcie, jaki powstał w Powiecie Trzebnickim. Co więcej, pozwoli on na organizowanie wydarzeń sportowych i kulturalnych o zasięgu ogólnopolskim.

Brak opisu obrazkaHala widowiskowo-sportowa rośnie w bardzo szybkim tempie.

Brak opisu obrazkaFinalizowane są prace związane z budową łącznika.

Brak opisu obrazkaBurmistrz Marek Długozima kontroluje postępy prac podczas cotygodniowej narady roboczej.

Brak opisu obrazkaWizualizacja nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej przy ul. 3 Maja wraz ze Szkołą Podstawową nr 2 i podziemnym łącznikiem, który połączy oba budynki.

 

 

 

TRZY NOWOCZESNE I PRZESTRONNE ŚWIETLICE- KOSZT BUDOWY PONAD 3 MILIONY

 

Księginice, Ligota Trzebnicka, Kuźniczysko – te trzy miejscowości łączą nowoczesne świetlice, które powstają na ich terenie. Każda z nich będzie liczyła ponad 200 m2 powierzchni użytkowej. Znajdzie się w nich przestronna sala, kuchnia i łazienki dostosowane do potrzeb dzieci, a także osób starszych i niepełnosprawnych. Co ważne, pozyskane przez burmistrza Marka Długozimę dofinansowanie z programu „Maluch+” pozwoli na zakup zabawek oraz pomocy dydaktycznych dla dzieci, które już niebawem zaczną korzystać ze wspomnianych świetlic. Kolejne tego typu obiekty powstaną także w Skarszynie, Nowym Dworze, Świątnikach, Koczurkach, Brzeziu, Masłowcu, Będkowie, Ujeźdźcu Wielkim oraz w Kobylicach.

Brak opisu obrazkaTrwają ostatnie prace wykończeniowe związane z powstaniem świetlicy w Księginicach.

Brak opisu obrazkaŚwietlica w Ligocie Trzebnickiej również nabiera ostatecznych kształtów.

Brak opisu obrazkaTrwają prace wykończeniowe w środku budynku. Na zdj . burmistrz wraz z kierownikiem budowy.

 

 

SZKOŁA W KUŹNICZYSKU NABIERA KSZTAŁTU- KOSZT BUDOWY PONAD 7 MILIONÓW

 

Trwa budowa łącznika, który spoi stary budynek szkoły z nowym skrzydłem o powierzchni 900 m2. W budynkach wykonywane są prace wykończeniowe. Montowane są płytki podłogowe, instalacje, trwa malowanie ścian oraz elewacji budynku. Zamontowane zostały już okna oraz poszycie dachowe. Teren inwestycji wizytował burmistrz Marek Długozima: – Jestem zbudowany postępem prowadzonych prac. Już od września będzie to kolejna wizytówka gminnych szkół. Wierzę, że pod okiem pani dyrektor Elżbiety Taraszczuk- Gaweł nowa placówka stanie się jedną z najlepszych, a dzieci uczące się w niej będą dumnie reprezentować swoją małą ojczyznę na zewnątrz. Prace prowadzi trzebnicka firma Kliwo Wojciecha Klisowskiego.

Brak opisu obrazkaBurmistrz Marek Długozima wizytował teren prac związanych z modernizacją oraz budową szkoły w Kuźniczysku. Na zdj . z pracownikiem Wydziału Techniczno–Inwestycyjnego Stanisławem Koszałką, właścicielem firmy „KLIWO” Wojciechem Klisowskim o raz kierownikiem budowy Andrzejem Farańcem.

Brak opisu obrazkaW miejscu budowy łącznika, który połączy stary budynek szkoły z nowym skrzydłem o powierzchni 900m2.

Brak opisu obrazkaWewnątrz budynku trwają prace tynkarskie.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wersja XML

Gmina Trzebnica
ul. pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1
55-100 Trzebnica
tel. 71 312 06 11
fax 71 312 12 48
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 7670676
w tym miesiącu: 76099
dzisiaj: 3471