• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu
BIP

Sprawdzamy postępy

W czwartek 1 marca burmistrz Marek Długozima wizytował teren budowy nowego przedszkola i żłobka wraz z placem zabaw oraz powstający przy nim multifunkcyjny obiekt sportowo-rekreacyjny. Była to także dobra okazja, aby przyjrzeć się postępom prac przy hali widowiskowo-sportowej oraz parkingom, które posłużą przyszłym użytkownikom hali sportowej, szkoły podstawowej, przedszkola ze żłobkiem oraz obiektu sportowego.

W przedszkolu i żłobku większość prac budowlanych wewnątrz budynku została już wykonana. Jak tylko pogoda pozwoli, rozpocznie się intensywna praca związana z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu. Obecnie trwa budowa placu zabaw, z którego korzystać będą dzieci uczęszczające do powstających placówek oświatowych. Przypomnijmy - zgodnie z zapewnieniem burmistrza od września dla wszystkich dzieci znajdą się miejsca w żłobku i przedszkolach. Warto dodać, że tuż za płotem przedszkola i żłobka powstanie nowoczesny tor rowerowy, tzw. pumptrack, który będzie kolejną nową, atrakcyjną propozycją na aktywne spędzanie czasu i rozwój ruchowy dla dzieci, młodzieży oraz rodzin.

W sąsiadującym z przedszkolem obiekcie multifunkcyjnym powstają już boiska do squasha i spinningu. W związku z ogromnym zainteresowaniem siłownią i zajęciami fitness uruchomionymi w Strefie Aktywności Sportowej Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA-ZDRÓJ, burmistrz Marek Długozima podjął decyzję by zajęcia fitness odbywały się również w nowym obiekcie. Ponadto prowadzonych będzie wiele różnego rodzaju zajęć, np. yoga czy zajęcia z wykorzystaniem ścianki wspinaczkowej. - Planuję również uruchomić zajęcia pozwalające ćwiczyć jednocześnie rodzicom z dziećmi. Chcę też tak zorganizować pracę nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego, by w czasie, gdy hala widowiskowo-sportowa przy SP2 będzie nadal w budowie, dzieci z tej szkoły mogły odbywać w nim lekcje WF-u. - powiedział burmistrz.

 

Multifunkcyjny obiekt sportowo-rekreacyjny

 

 

 

Gminny Żłobek i Przedszkole oraz plac zabaw

 

 

 

Parking oraz Hala Sportowa

 

 

 

 

stopka unijna przed 2018.jpeg

 

 

 


Gmina Trzebnica
ul. pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1
55-100 Trzebnica
tel. 71 312 06 11
fax 71 312 12 48
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 7325835
w tym miesiącu: 108230
dzisiaj: 2370