Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Deptak na ul. Daszyńskiego coraz bliżej!


Gmina Trzebnica otrzymała dofinansowanie na realizację trzech inwestycji: zakończonej rewitalizacji ul. Stawowej, Jana Pawła II oraz długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji – przebudowy ul. Daszyńskiego wraz z utworzeniem deptaka. Łączna kwota dofinansowania wynosi 2 mln 600 tys zł.

Projekt pn. „Rewitalizacja ulicy I. Daszyńskiego w Trzebnicy polegająca na przebudowie ulicy na odcinku przyległym od ul. Polnej do ul. Matejki” został pozytywnie oceniony zarówno pod względem formalnym jak i merytorycznym. Wartość dofinansowania wynosi 1 mln 850 tys zł. , a szacunkowy kosztorys całej inwestycji został oszacowany na ok. 3,4 mln zł. Realizacja tego zadania inwestycyjnego przewidziana jest na przełom 2013/2014 roku.

Dofinansowanie na dwie pozostałe, zrealizowane już inwestycje, wyniosły odpowiednio: 368 tys. zł. na rewitalizację ul. Stawowej wraz z utworzeniem nowych miejsc postojowych oraz 409 tys. zł. na rewitalizację ul. Jana Pawła II wraz z wymianą latarni.

Jak powiedział burmistrz Marek Długozima: O deptaku na ul. Daszyńskiego, która jest jedną z najbardziej uczęszczanych stref handlowych naszego miasta, mówi się już od dawna. Realizację tej inwestycji obiecałem mieszkańcom jeszcze w pierwszej kadencji, ale zawiłe sprawy proceduralne dotyczące przejęcia tej ulicy na własność gminy, opóźniły możliwość wcześniejszej realizacji zadania. Jednak w końcu udało się przezwyciężyć wszelkie bariery. Dokumentacja projektowa również jest już zrobiona. Rozpoczęcie inwestycji planujemy na w roku 2013. Wcześniej konieczna jest zmiana organizacji ruchu, dlatego planujemy najpierw kompleksowo wyremontować ul. Żołnierzy Września - wraz z chodnikami i miejscami parkingowymi - oraz zrobić z niej drogę dwukierunkową, by zapewnić dogodny wyjazd w stronę Obornik Śl. , gdy zamknięta będzie ul. Daszyńskiego. W tej strefie miasta planujemy również odnowić nawierzchnię ul. Kwiatowej, także z chodnikami i miejscami postojowymi. Jestem zbudowany postawą radnych z mojego klubu, którzy wspierają mnie w realizacji zadań oraz rozumieją potrzeby mieszkańców, jak choćby w przypadku tych wymienionych wcześniej inwestycji czy w wielu innych podejmowanych działaniach.

W tym miejscu chciałem po raz kolejny zdementować pojawiające się nieprawdziwe informacje o rzekomej możliwości utraty przez Gminę Trzebnica dofinansowania na wymienione zadania.

 

Brak opisu obrazka
Fragment pisma z UMWD w sprawie dofinansowania projektu pn. „Rewitalizacja ulicy I. Daszyńskiego w Trzebnicy polegająca na przebudowie ulicy na odcinku przyległym od ul. Polnej do ul. Matejki”

 

O dofinansowaniu pisała również niedawno Gazeta Wyborcza:

Prawie 5 mln zł dla Trzebnicy i Ząbkowic na rewitalizację

Wersja XML