Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dobra pogoda sprzyja pracy

Prace przy modernizacji i rozbudowie Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku postępują w szybkim tempie. Wylano strop nad pierwszym piętrem nowego skrzydła. Kończą się prace związane ze stawianiem ścianek działowych. Jak podkreśla Andrzej Faraniec, kierownik budowy z trzebnickiej firmy „KLIWO”: - Pogoda nam sprzyja. Brak mrozów i opadów śniegu umożliwia przyspieszenie prac.   

- Szkoła, która istnieje od 1945 na stałe wpisała się w historię Kuźniczyska i kolejnych pokoleń ludzi. Cieszę się, że poprzez rozbudowę, możemy dopisać do niej nowy rozdział, który nosi nazwę nowoczesność. Obiecałem jednak rodzicom i dzieciom, że szkoła będzie nie tylko nowoczesna, ale i bezpieczna, a także przyjazna dla nich. Termomodernizacja starego budynku, nowe skrzydło o powierzchni blisko 800 m2 oraz łącznik to najważniejsze zmiany – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Gmina Trzebnica to bogactwo historii i potencjał przyszłości. Mam nadzieję, że zarówno kadra nauczycielska, dzieci i rodzice, będą czerpać z tego hasła, a nowa szkoła wraz z pierwszym dzwonkiem, będzie nawiązywała do swojej tradycji, ale jednocześnie zbuduje przyszłość jako jedna z najlepszych placówek oświatowych naszej gminy. 

Również rodzice zauważają zmiany, które zachodzą w przestrzeni szkoły: - To naprawdę imponujące jak szybko rośnie to nowe skrzydło. Codziennie przejeżdżam obok budowy jadąc do pracy i z niej wracając. Czasami osiem godzin wystarczy, by zobaczyć różnicę. Już się nie mogę doczekać września. Dzieci też są podekscytowane – mówi jedna z mam.

Dzieci z nowym rokiem szkolnym będą mogły uczyć się w nowych murach szkoły w Kuźniczysku.

Brak opisu obrazkaInwestycje wizytował burmistrz Marek Długozima, towarzyszył mu kierownik budowy Andrzej Faraniec oraz Stanisław Koszałko z wydziału TI.

Brak opisu obrazkaRemont postępuje w bardzo szybkim tempie.  

Brak opisu obrazkaNa zdjęciu burmistrz wraz dyrektor Elżbietą Taraszczuk-Gaweł przed budynkiem szkoły, która obecnie jest remontowana i rozbudowywana.

 

 

Wersja XML