Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zieleń na deptaku

Na ul. Solnej, która została przeobrażona w deptak, zakończyły się ostatnie prace związane z nasadzeniem zieleni. Wcześniej pojawiły się tu elementy małej architektury, takie jak ławeczki i specjalne donice, a całość dopełnia fontanna z ziemi. Po uruchomieniu będzie ona prezentować multimedialne pokazy pełne barw.

Na terenie deptaka odbyło się robocze spotkanie burmistrza Marka Długozimy z Danutą Stacherzak z firmy PPHU Zieleń. – Zieleń jest nieodzownym elementem każdego nowoczesnego miasta, pozwala nam ona odpoczywać, chłonąć z niej spokój i energię. Ten nowy deptak, choć fantastyczny, to bez zieleni wydawał się pusty i zimny. Cieszę się, że przy okazji każdej z inwestycji burmistrz dostrzega potrzebę dopełnienia jej przestrzeni żywymi roślinami – powiedziała Danuta Stacherzak.

– Zieleń i mała architektura to kolejne elementy spajające deptak na ul. Solnej z tym na ul. Daszyńskiego.  Jak zawsze przy tego typu inwestycjach chcę, aby mieszkańcy czuli się jak najbardziej komfortowo – powiedział burmistrz i dodał: – W dzisiejszym zabieganym świecie miejsca wyciszenia i relaksu to podstawa w projektowaniu przyjaznej przestrzeni miejskiej. Stąd moje inwestycje w ten deptak, Park Solidarności, Stawy Trzebnickie, Las Bukowy, park przy Szkole Muzycznej, aleję zakochanych czy planowana przebudowa Parku Miejskiego oraz Winnej Góry.

Nowy deptak już cieszy mieszkańców, a przed świętami czeka na wszystkich mała niespodzianka. Fontanna na ul. Solnej rozbłyśnie świątecznymi światełkami. 

 

 

Wersja XML