Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Największy w naszej gminie plac zabaw dla najmłodszych

W ciepłe sobotnie popołudnie, 28 lipca, otwarto w Księginicach największy plac zabaw na terenie Gminy Trzebnica. Miejsce dla najmłodszych znajduje się tuż przy boisku sportowym, na którym już 2 września odbędą się tegoroczne Dożynki Gminne.

Już przed godziną 17.00 na placu byli obecni najmłodsi mieszkańcy wraz z rodzinami, którzy z utęsknieniem patrzyli na kolorowe atrakcje za płotem okalającym plac zabaw. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przywitania przybyłych gości oraz mieszkańców. Uroczystego przecięcia specjalnej wstęgi dokonał Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, sołtys wsi Wacław Białogłowski oraz jedna z najmłodszych mieszkanek Księginic, którzy wspólnie otworzyli plac. Dzieci obecne na uroczystości wręczyły burmistrzowi w podziękowaniu bukiecik kwiatów, jako wyraz wdzięczności za miejsce zabaw.

W krótkim przemówieniu Burmistrz Gminy Trzebnica podkreślił wytrwałość zaangażowanych mieszkańców w pracach nad rozwojem Księginic, pracę całej Rady Sołeckiej na czele z sołtysem oraz złożył życzenia spełnienia wszystkich planów rozwojowych wsi m.in. poprzez budowę nowej świetlicy wiejskiej dla trzech miejscowości Kobylice, Jaszyce i Księginice. Burmistrz dodał również: „Marzy mi się zrealizować takie dziecięce miejsca we wszystkich sołectwach gminy. Już dziś zapraszam serdecznie na zbliżające się uroczyste otwarcie placu zabaw w Nowym Dworze”. Ks. Robert Ufland SDS z Parafii św. Bartłomieja AP i św. Jadwigi w Trzebnicy odmówił krótką modlitwę i dokonał poświęcenia placu, aby następnie małe i większe dzieci zajęły się beztroską zabawą. Najmłodsi otrzymali również drobne upominki od Gminy Trzebnica. Wart podkreślenia jest fakt, że gmina zrealizowała już kilkanaście takich inwestycji na terenie sołectw, ale w Księginicach to największe miejsce zabaw dla najmłodszych w pełni zrealizowane z budżetu Gminy Trzebnica.

W ramach integracji mieszkańców Księginic – jednej z najliczniej zamieszkanych miejscowości naszej gminy (ponad 600 mieszkańców) – zorganizowano także zabawę, która odbyła się na boisku tuż przy placu zabaw. W tym roku to właśnie w Księginicach odbędą się Dożynki Gminne, a sobotnie spotkanie umożliwiło omówienie spraw organizacyjnych przed mającym się odbyć świętem plonów wszystkich rolników Gminy Trzebnica. Już dziś zapraszamy wszystkich najmłodszych mieszkańców naszej gminy do zabawy na co dzień, a podczas wielkiego święta plonów, we wrześniu, na specjalną zabawę na placu zabaw.

Projekt „Plac zabaw w Księginicach” został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gmina otrzymała na realizację operacji pomoc w wysokości 25 000 zł.

Brak opisu obrazka
Nowy plac zabaw dla dzieci w Księginicach. 

Brak opisu obrazka
Przecięcie wstęgi przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę, mieszkankę Księginic i sołtysa Wacława Białogłowksiego.

Brak opisu obrazka
Plac zabaw poświęcił ks. Robert Ufland SDS.

Brak opisu obrazka
Licznie zgromadzone dzieci z niecierpliwością czekały na otwarcie placu zabaw.

Brak opisu obrazka
Plac zabaw dla dzieci usytuowany jest tuz przy boisku, na którym już 2 września odbędą się Dożynki Gminne.

Brak opisu obrazka
Plac zabaw w Księginicach jest największym tego typu miejscem w naszej Gminie, a miejscowość zamieszkuje ponad 600 osób.

Brak opisu obrazka
Nowy plac zabaw bardzo przypadł dzieciom do gustu.

Brak opisu obrazka

Wersja XML