Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowy rok akademicki UTW rozpoczęty

Studenci trzebnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tęcza”  po raz dziewiąty przywitali nowy rok akademicki. Uroczysta inauguracja odbyła się w czwartek 28 września w sali retro Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy.

Uroczystość rozpoczął chór UTW „Tęcza”, który wykonał hymn studencki „Gaudeamus igitur” oraz hymn trzebnickiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Następnie głos zabrała prezes Stowarzyszenia UTW „Tęcza” Irena Kahalik, która przywitała zaproszonych gości, i wszystkich studentów. – Dziś zaczynamy nowy rok akademicki 2017/2018, który będzie kolejnym rokiem obfitującym w aktywne i twórcze spędzanie czasu. To z myślą o was, drodzy słuchacze, przygotowaliśmy bogaty program, pozwalający rozwinąć wasze pasje i zainteresowania oraz zadbać o zdrowie i kondycję. Jest mi niezmiernie miło, że znów możemy spotykać się tutaj, w nowoczesnych przestrzeniach domu kultury, który od dwóch lat jest naszym stałym miejscem spotkań i nauki. Pragnę podkreślić, że Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tęcza” działa pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy. Od samego początku pan burmistrz wspiera działalność naszego stowarzyszenia, udostępniając słuchaczom sale na wykłady oraz zajęcia, za co jestem ogromnie wdzięczna. Cieszę się, że dostrzega ważne funkcje, jakie spełnia nasza grupa. Dzięki jego zaangażowaniu i pomocy SUTW „Tęcza” stale się rozwija, a z roku na rok grono studentów się zwiększa.  Jak podkreśla pani prezes Irena Kahalik w przyszłym roku Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tęcza” w Trzebnicy będzie obchodzić jubileusz 10-lecia istnienia, do którego już rozpoczęły się przygotowania.

 

Brak opisu obrazka
Zebranych przywitała prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tęcza” w Trzebnicy Irena Kahalik. Z okazji rozpoczęcia roku akademickiego, w imieniu burmistrza Marka Długozimy, serdeczne gratulacje i życzenia złożył sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak.

 

Na słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Trzebnicy czeka bogaty program, a  w nim liczne wykłady, ciekawe warsztaty, wspólne wyjazdy i zajęcia.
W tym roku naukę na UTW rozpoczęło 186 studentów-seniorów.

 

Z okazji inauguracji roku akademickiego gratulacje i życzenia złożył sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak: W imieniu burmistrza Marka Długozimy, wszystkim słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tęcza” w Trzebnicy, życzę wielu inspirujących i ciekawych spotkań, a także wytrwałości w dążeniu do samodoskonalenia i rozwoju. Tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z UTW życzę pięknych przyjaźni i satysfakcji z podjęcia decyzji o przystąpieniu do grona studentów. Zaś całemu zarządowi, z panią prezes Ireną Kahalik na czele, gratuluję dotychczasowej działalności i zdobytych osiągnięć oraz życzę dalszych sukcesów.

Po części oficjalnej pani prezes zaprosiła wszystkich zebranych na wykład inauguracyjny pt. „Obrazy starości myślą malowane”, który specjalnie na okoliczność rozpoczęcia roku akademickiego UTW w Trzebnicy wygłosiła  znana andragog, gerontolog i założycielka pierwszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie pełniąca funkcję Doradcy Prezydenta Wrocławia ds. Seniorów, koordynatorka programu „Edukacja do starości. Wrocław Miastem Pokoleń” oraz prowadząca Szkołę Liderów we Wrocławskim Centrum Seniora dr Walentyna Wnuk. Pani Wnuk jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W swoim wykładzie zwróciła uwagę przede wszystkim na budowanie własnej życiowej mądrości, która w znaczący sposób przekłada się na poprawę jakości życia seniorów.

 

Brak opisu obrazka
Chór UTW „Tęcza” pod dyrygenturą Doroty Maceli zaśpiewał hymn studencki „Gaudeamus igitur” oraz hymn trzebnickiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Kolejnym punktem programu był występ uczestników sekcji literackiej, którzy zaprezentowali swoje autorskie wiersze. Warsztaty poetyckie prowadzą: Anna Maria Musz – autorka czterech tomów wierszy i  książki krytycznoliterackiej poświęconej twórczości Stefana Jurkowskiego, laureatka Złotej Róży oraz Stefan Jurkowski, który w tym roku obchodził jubileusz 50-lecia debiutu poetyckiego, autor osiemnastu tomów poezji, zdobywca wielu nagród i wyróżnień, a także wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polski.

W tym roku naukę rozpoczęło 186 studentów, na których czekają ciekawe wykłady oraz liczne warsztaty tematyczne m.in. taneczne, rękodzieła, literackie czy nauka języka angielskiego. Program przewiduje także zajęcia ruchowe tj. gimnastyka Qi Gong i zajęcia na basenie. Nie zabraknie również spotkań towarzyskich i wycieczek.

 

 

 

 

Wersja XML