Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Brzyków-Szczytkowice, remont drogi postępuje

Droga, która połączy Szczytkowice z Brzykowem powoli nabiera kształtu. Trwają prace związane z jej utwardzaniem, kolejnym etapem będzie położenie warstwy asfaltu. Wcześniej wykonano kanalizację deszczową. Teren inwestycji wizytował burmistrz Marek Długozima, który uczestniczył w rozmowach dotyczących ustalenia dokładnego przebiegu ostatniego odcinka wspomnianego ciągu jezdnego.

To kolejna duża inwestycja drogowa realizowana na terenie sołectw naszej gminy. W ostatnim czasie nowe drogi powstały także w Domanowicach, Brzeziu, Głuchowie Górnym, Ujeźdźcu Małym, Malczowie, Węgrzynowie, Taczowie Wielkim, Brochocinie oraz w Ksieginicach, gdzie planowany jest także remont całej sieci dróg wewnątrz miejscowości. Oprócz tego, powstać ma również droga z Cerekwicy do Masłowa oraz drogi łączące Jaźwiny z Koczurkami, Boleścin z Głuchowem Górnym, a także sieć ścieżek rowerowych, w tym planowana do Brzykowa. W połączeniu z realizowaną drogą oraz tą współrealizowaną z Powiatem Trzebnickim prowadzącą z Trzebnicy do Szczytkowic stworzy ona pętle, po której bezpiecznie będą mogli poruszać się rowerzyści. – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: Ta droga ułatwi mieszkańcom dwóch bliskich i prężnie działających miejscowości połączyć siły i działać jeszcze skuteczniej na rzecz promocji Gminy Trzebnica za zewnątrz. Jej powstanie jest także kolejną zrealizowaną przeze mnie obietnicą.

Warto zauważyć, że w ostatnim czasie również liczne drogi gruntowe zostały utwardzone tłuczniem, a w planach są już kolejne. Gmina Trzebnica współrealizuje również z Powiatem Trzebnickim wspomniany remont drogi prowadzącej z Trzebnicy do Ujeźdźca Wielkiego, na odcinku prowadzącym do Szczytkowic.

Zakończenie przebudowy drogi pomiędzy Brzykowem a Szczytkowicami planowane jest na 30 września bieżącego roku.

 

 

Wersja XML