Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Eko-Szczytkowice

Dzieci mieszkające w Szczytkowicach godnie reprezentowały Gminę Trzebnica podczas festynu „Żyjemy w zgodzie z naturą” z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Klub 4H „Szczytkowiczanie” zdobył I miejsce w konkursie „Zbieramy Nakrętki” oraz II miejsce w rywalizacji na „Najciekawszy Produkt Ekologiczny”.

Przygotowania do udziału w festynie trwały ponad miesiąc. Dzieci i młodzież ze Szczytkowic zaprezentowały przedstawienie o tematyce ekologicznej „Sprzątanie świata”, wymyśliły swój produkt ekologiczny – torebkę wykonaną na szydełku z torebek jednorazowych, a także przedstawiły inne wyroby z nieużywanych już taśm VHS, jak również całe stoisko wraz z wypiekami. Starania zostały docenione przez konkursowe jury, które przyznało grupie z naszej gminy II miejsce w konkursie na „Najciekawszy Produkt Ekologiczny”. Grupa 4H „Szczytkowiczanie” zdobyła także I miejsce w konkursie „Zbieramy Nakrętki”, dostarczając największą ich liczbę.

Swoją obecnością festyn zaszczyciła dwukrotna Mistrzyni Oimpijska i Mistrzyni Świata w strzelaniu z karabinu pneumatycznego Renata Mauer-Różańska, która wraz z Dyrektorem Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu Ryszardem Czerwińskim oraz Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierzem Chleboszem wręczała laureatom konkursów pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Po rozstrzygnięciu konkursów i wręczeniu nagród odbył się piknik olimpijski, podczas którego dla dzieci przygotowano wiele atrakcji i konkursów.

Marta Piasecka, sołtys Szczytkowic oraz opiekun grupy 4H „Szczytkowiczanie”: Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w nasz udział w festynie – dzieciom i młodzieży, ich rodzicom, pozostałym mieszkańcom, opiekunom. Wyrazy gorących podziękowań należą się także Burmistrzowi Gminy Trzebnica Markowi Długozimie, który umożliwił i pomógł w organizacji transportu naszej grupy. Dla dzieci było to ogromne przeżycie i ciekawe doświadczenie. Cieszę się, że wyjazd doszedł do skutku, a dzieci zostały nagrodzone. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję!

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML