Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

U seniorów z życzeniami

Z okazji Świąt Wielkanocnych burmistrz Marek Długozima i dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebnicy Iwona Grobelna odwiedzili 13 kwietnia podopiecznych Dziennego Domu Pobytu Osób Starszych „Senior Wigor”, aby złożyć świąteczne życzenia. Trzy dni wcześniej z wizytą u seniorów byli także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2.

Życzę Państwu, aby Zmartwychwstały Pan obdarzył Was zdrowiem, siłą i błogosławieństwem. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Państwu witalności i optymizmu. Niech te piękne święta będą prawdziwym przeżyciem i umocnieniem chrześcijańskich tradycji oraz czasem spędzonym w rodzinnym gronie – powiedział burmistrz i dodał: – Pamiętajcie, że to miejsce to Wasz drugi dom. To właśnie z myślą o Was – seniorach, którzy często wyłączają się z życia kulturalnego i towarzyskiego podjąłem decyzję o utworzeniu w Trzebnicy prawdziwego Domu Seniora.

Radości ze spotkania nie kryła podopieczna dziennego Domu Pobytu Osób Starszych Katarzyna Rafalska: W imieniu wszystkich seniorów z całego serca dziękuję panu burmistrzowi i kierownik OPS za odwiedziny i piękne życzenia. Bardzo się cieszę, że burmistrz pamięta o nas – osobach starszych i jestem mu naprawdę wdzięczna, za to że powstało takie miejsce jak to, czyli Dom „Senior Wigor”. Zamierzam tu przychodzić dopóki zdrowie mi na to pozwoli, ponieważ czuję się tutaj wspaniale. W podziękowaniu za pamięć seniorzy wręczyli swoim gościom własnoręcznie zrobione kartki wielkanocne.

W poniedziałek 10 kwietnia osoby przebywające w DDP odwiedziły także dzieci z klasy IIe Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy. Wraz z wychowawczynią Małgorzatą Strzykalską i katechetką Janiną Bejm przygotowały krótki program artystyczno-słowny pt. „Zielona Wielkanoc”, a na koniec podarowały każdej „babci i dziadkowi” ręcznie robione laurki z życzeniami. Seniorzy byli zachwyceni występem uczniów, który dostarczył im wiele radości, uśmiechu i wzruszeń. Dziękując za wizytę podarowali małym artystom słodkie upominki i samodzielnie wykonane przez nich kartki świąteczne.

Przypomnijmy, że 30 stycznia swoją działalność przy ul. Ks. W. Bochenka 12 w Trzebnicy rozpoczął Dzienny Dom Pobytu Osób Starszych Senior Wigor. Placówka, która zapewnia swoim podopiecznym ośmiogodzinną opiekę i wyżywienie przez pięć dni w tygodniu, powstała z inicjatywy burmistrza Marka Długozimy. W ten sposób seniorzy z terenu Gminy Trzebnica, przystępując do programu, nie muszą już samotnie przebywać w domu. Tutaj mogą spędzać czas aktywnie i korzystać z bogatej oferty edukacyjnej, kulturalnej i zdrowotnej, jaką przygotowali dla nich opiekunowie. W chwili obecnej zajętych jest 11 miejsc, a do dyspozycji ogółem jest ich 16.

 

 

Wersja XML