Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Modernizacja dróg i budowa fontanny

We wtorek 14 marca w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się otwarcie ofert na realizację zadania „Rewitalizacja Gminy Trzebnica poprzez przebudowę i modernizację dróg lokalnych”. Zadanie to zostało podzielone na trzy etapy: przebudowę ul. Solnej na odcinku od ul. Daszyńskiego do ul. Głowackiego, budowę fontanny przy ul. Solnej oraz przebudowę ciągu pieszo-jezdnego prowadzącego od ul. 1-go Maja do ul. Oleśnickiej. W spotkaniu uczestniczył również burmistrz Marek Długozima.

To będą kolejne ważne dla mieszkańców Trzebnicy inwestycje, dzięki którym w obrębie deptaka powstanie zaciszne miejsce relaksu z nowoczesną fontanną oraz ławeczkami. Całość przy ul. Solnej zostanie przebudowana również w taki sposób, by stworzyć spójną całość z Trzebnickim Deptakiem, co w znaczący sposób zwiększy estetykę i walory turystyczne tego miejsca powiedział burmistrz i dodał:Kolejnym zadaniem wykonanym w ramach tej inwestycji, będzie przebudowa ciągu pieszo-jezdnego prowadzącego od ul. 1-go Maja do ul. Oleśnickiej. To popularne miejsce spacerów stanie się bardziej przystępne poprzez jego rewitalizację. W miejscu zbiegu ciągu ze ścieżką prowadzącą w stronę kompleksu edukacyjnego Gminnej Szkoły Muzycznej i Szkoły Podstawowej nr 2 oraz mającego powstać żłobka wraz z przedszkolem, znajdzie się specjalny podjazd dla osób niepełnosprawnych i matek z wózkami, a także dodatkowe schody.

Rewitalizacja ul. Solnej sprawi, że powstanie tam dodatkowe miejsce spacerów oraz relaksu, który zostanie zapewniony również dzięki strefie przy fontannie będącej dopełnieniem całości inwestycji. Z kolei nowa nawierzchnia ścieżki pieszo-jezdnej prowadzącej od ul. 1-go Maja do ul. Oleśnickiej oraz jej renowacja, dadzą nowe miejsce do spacerów i rekreacji przyjazne zarówno pieszym, matkom z dziećmi, osobom niepełnosprawnym oraz rowerzystom. 

Brak opisu obrazkaOtwarcie ofert na realizację zadania „Rewitalizacja Gminy Trzebnica poprzez przebudowę i modernizację dróg lokalnych”

Brak opisu obrazkaNa zdjęciu od lewej: Monika Białas z Wydziału TI, Burmistrz Marek Długozima, Zbigniew Mroziński, Paweł Jędrzejewski, Jerzy Chomkowicz - pracownicy Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Trzebnicy.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazkaWizualizacja fontanny przy ul. Solnej.

Brak opisu obrazkaCiąg pieszo-jezdny prowadzący od ul. 1-go Maja do ul. Oleśnickiej.

Brak opisu obrazkaBurmistrz Marek Długozima wraz z Sekretarzem Danielem Buczakiem oraz napotkanym rowerzystą na ścieżce, która już niebawem będzie remontowana.

 

Ul. Solna obecnie oraz wizualizacje fontanny.  

 

Ciąg pieszo-jezdny prowadzący od ul. 1-go Maja do ul. Oleśnickiej obecnie.  

 

Wersja XML