Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dwudniowe Święto Kobiet

Burmistrz Marek Długozima zaprosił wszystkie Panie z Gminy Trzebnica na dwudniowy Dzień Kobiet. Wśród licznych atrakcji znalazł się koncert „Być kobietą… być kobietą”, występ teatru tańca, bezpłatny seans filmowy i karaoke w artKawiarni.

Święto Kobiet rozpoczęło się już 7 marca w Gminnym Centrum Kultury, gdzie na sali kinowo-widowiskowej przygotowano prawdziwą artystyczną ucztę. Preludium do wydarzenia było przedstawienie w wykonaniu Teatru Tańca Współczesnego „Impresja” z Trzebnicy oraz Teatru Tańca Współczesnego „Dawka Energii” z Wałbrzycha. Choreografię do spektaklu przygotowały panie: Halina Moroń-Gdowska z Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tęcza” z Trzebnicy oraz Magdalena Radłowska – tancerka, choreografka i założycielka teatru tańca „Dawka Energii”.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Teatr Tańca Współczesnego z Wałbrzycha, po występie którego swój artystyczny debiut dla trzebnickiej publiczności miał Teatr Tańca Współczesnego „Impresja” z Trzebnicy, działający przy Stowarzyszeniu UTW „Tęcza”. Panie zaprezentowały się w pokazie taneczno-ruchowym pod tytułem „Konstelacje”. Niezwykłej grupie towarzyszył chór działający przy stowarzyszeniu.

Po występie formacji tanecznych na scenie pojawił się burmistrz Marek Długozima, który podziękował za piękne występy oraz złożył życzenia wszystkim Paniom obecnym na sali.

- Bardzo serdecznie dziękuję Paniom za wyjątkowy pokaz. Wiem, jak potrzebne było powstanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pamiętam początki kiedy go powołałem - cztery osoby i malutka sala w Ratuszu - powiedział burmistrz Marek Długozima i dodałCieszę się ogromnie, że obecnie uniwersytet liczy ponad stu członków, a wsparcie, którego chętnie Wam udzielam, pozwala Wam stale się rozwijać i dzięki temu odnosicie coraz większe sukcesy. Niedawno mówiłem, że wierzę, że odpłacicie się nam wieloma ciekawymi pomysłami i inicjatywami wpływającymi na życie naszej Gminy. Dziś pokazałyście, że nie bez powodu w Was wierzyłem i wspieram Was finansowo.

Następnie burmistrz zaprosił do wysłuchania specjalnego koncertu dedykowanego wszystkim mieszkankom - „Być kobietą... być kobietą” w wykonaniu zespołu „Witam” z Mińska.

Repertuar zaproponowany przez artystów przypadł do gustu licznie zebranej publiczności, która entuzjastycznie reagowała i włączała się do wspólnego wykonywania utworów takich jak: „Nie jestem taka jak myślisz”, „A mnie się żadna tak nie podoba”, „Być kobietą”, „Sex-appeal” czy „O mnie się nie martw”. Warto dodać, że zespół wokalno-instrumentalny z Mińska na Białorusi wykonuje pieśni śpiewane przez Annę German, utwory klasyczne i ludowe. W jego skład wchodzą również artyści scen polskich – Aurelia Sobczak, Barbara Twardosz-Droździńska, Stanisław Górka oraz Wojciech Machnicki.

Wręczając bukiety kwiatów artystom, burmistrz podziękował Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego dr Tadeuszowi Samborskiemu za owocną współpracę przy organizacji koncertów, mających na celu popularyzację i dbanie o kulturę kresowian.

Po występie, na wszystkie panie świętujące Dzień Kobiet w Gminnym Centrum Kultury, czekał burmistrz Marek Długozima wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Mateuszem Staniszem, by osobiście wręczyć im piękne róże.

Dzień później - 8 marca, w Kinie Polonia 3D, przygotowano bezpłatny seans komedii romantycznej „Planeta singli”, a dla odważnej płci pięknej w artKawiarni odbyło się karaoke. Repertuar można było wybrać spośród ponad stu utworów. W trakcie występów panie dały upust talentowi wokalnemu. W przeważającej części wieczoru, to właśnie kobiety częściej chwytały za mikrofony. Były występy solo i w chórkach. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu wszystkich obecnych w artKawiarni. Smaczna kawa, pyszne ciasta i wspaniałe towarzystwo sprawiły, że świętowanie Dnia Kobiet trwało do późnych godzin wieczornych.

Po raz pierwszy święto kobiet miało charakter dwudniowy, za co panie podziękowały burmistrzowi.

 

 

 

Wersja XML