• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

70 - lecie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej

W piątek 25 stycznia w Hotelu Trzebnica odbyła się uroczysta gala 70-lecia Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Na zaproszenie prezesa DZPN Andrzeja Padewskiego, udział w gali wziął burmistrz Marek Długozima, który podczas uroczystości został odznaczony Brązową Honorową Odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznaną przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

- Piłka nożna to jeden z najważniejszych sportów w naszym kraju, dlatego Trzebnica jako gmina wspierająca sport, stawia również na rozwój przyszłych pokoleń piłkarzy. Jesteśmy głównym sponsorem lokalnego klubu piłkarskiego Polonia, w ramach którego powstało i trenuje najwięcej grup młodzieżowych w powiecie trzebnickim. powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał. - Stale rozwijamy naszą infrastrukturę, posiadamy nowoczesny obiekt piłkarski – Stadion Miejski Fair Play Arena, który na swoje obozy treningowe regularnie wybierają piłkarze Śląska Wrocław i innych czołowych drużyn. Dlatego cieszę się, że na miejsce uczczenia swojego święta wybrali Państwo właśnie Trzebnicę. Gratuluję wspaniałego jubileuszu i życzę kolejnych lat sukcesów – zakończył burmistrz, który podziękował również prezesowi Andrzejowi Padewskiemu za zaproszenie.

Co warte podkreślenia, wspomniany wyżej Stadion Fair Play Arena będzie już wkrótce rozbudowany, a trybuny zadaszone. Dodatkowo wydzielona zostanie strefa VIP. Powstanie również nowy budynek zaplecza sportowego z szatniami i saunami, który z pewnością podniesie komfort użytkowników obiektu. Całość ma spełniać wymogi UEFA, co pozwoli w przyszłości na organizację imprez sportowych na międzynarodową skalę.

Brak opisu obrazkaBurmistrz Marek Długozima został odznaczony Brązową Honorową Odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznaną przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

 

 

Wersja XML

Gmina Trzebnica
ul. pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1
55-100 Trzebnica
tel. 71 312 06 11
fax 71 312 12 48
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 7715631
w tym miesiącu: 121054
dzisiaj: 5223