Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wielkanocne Stoły w Urzędzie Miejskim

W ramach Trzebnickiego Festiwalu Tradycji i Obrzędów, w Urzędzie Miejskim trwała wystawa i kiermasz ozdób, wypieków oraz wyrobów świątecznych, przygotowanych przez przedstawicieli kilku sołectw Gminy Trzebnica. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców 27 i 28 marca do zobaczenia Wielkanocnych Stołów!

Na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich z Głuchowa Wielkiego zakupić można było słynny lokalny wrób, czyli pasztet z selera, a także przepiękne baranki wykonane z chleba oraz niezwykle smakowicie wyglądające makowce i przeplatańce. Panie z Ligoty Trzebnickiej przygotowały pięknie prezentujące się wielkanocne baby, a także inne ciasta. Na uwagę zasługują ręcznie malowane w tradycyjne wzory pisanki, a także palemki i stroiki. Wielkanocny Stół Taczowa Małego przyciągał bogactwem kolorów palm wielkanocnych, a przede wszystkim drewnianymi dekoracjami oraz wspaniałym zapachem ciast. Reprezentantka Trzebnicy przygotowała śliczne ozdoby, które wykonała różnymi technikami – na szydełku, na drutach, szyjąc i wyszywając. Na stoisku Szczytkowic dostać można było niezwykle efektowne, wiszące ozdoby w postaci pisanek, a także inne ręcznie wykonane koszyczki i dekoracje na świąteczny stół.

Wszystkie produkty można było zakupić 27 i 28 marca, podczas trwania kiermaszu.

Przypominamy, że w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu trwa Festiwal Tradycji i Obrzędów. Inicjatorka i opiekunką projektu jest Łucja Kołodziejczyk.

Brak opisu obrazka
Wielkanocne Stoły znajdują się w holu głównym Urzędu Miejskiego. 

Brak opisu obrazka
Stoisko Szczytkowic – pisanki, koszyczki i inne ozdoby.

Brak opisu obrazka
Wszystkie stoiska odwiedzili Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Skarbnik Barbara Krokowska, podziwiając produkty przygotowane przez sołectwa. Tu z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich z Głuchowa Górnego – jednym ze specjałów, który można tu nabyć jest pasztet z selera.

Brak opisu obrazka
Panie Małgorzata Kuczma, Joanna Zinczenko oraz Danuta Jucha – reprezentantki Taczowa Małego przygotowały piękne drewniane ozdoby wykonane techniką decoupage, wielkanocne palmy, pisanki, stroki oraz wypieki.

Brak opisu obrazka
Na stoisku Ligoty Trzebnickiej, które reprezentują Panie Michalina Wywiał oraz Zdzisława Jakubowska, zakupić można tradycyjną wielkanocną babę, oraz palmy, stroiki i pisanki.

Brak opisu obrazka
Tradycyjnie malowane pisanki, przygotowane przez Panią Michalinę Wywiał z Ligoty Trzebnickiej.

Brak opisu obrazka
Pani Franciszka Woźniak z Trzebnicy od trzech lat wykonuje najrozmaitsze ozdoby świąteczne wieloma technikami – na szydełku, na drutach, szyje, wyszywa. Jak sama przyznaje - mimo iż jest to praca bardzo czasochłonna, to daje dużo satysfakcji, zwłaszcza gdy swoją wiedzę można przekazać kolejnym osobom.

Brak opisu obrazka
Jedne z wielu ozdób wykonanych przez Panią Franciszkę Woźniak z Trzebnicy.

Wersja XML