Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Fontanny multimedialne już niebawem na stawach

9 listopada odbył się pokaz testowy nowych fontann pływających, które już od wiosny na stałe zagoszczą na Trzebnickich Stawach. Będzie to uzupełnienie strefy relaksu i wyciszenia jaką w ostatnich latach stały się zrewitalizowane tereny spacerowe stawów i lasu bukowego. Projekt ten wpasuje się również w idę parku przy Gminnej Szkole Muzycznej, gdzie od tego roku można relaksować się przy dźwiękach muzyki płynącej z głośników. Fontanny pływające będą szczególnie atrakcyjny po zmroku, kiedy to powstawać będą naprzemiennie różnobarwne strumienie wodne.

- Docelowo fontanny zlokalizowane będą bliżej trzebnickiej wyspy. Tego typu rozwiązanie zagwarantuje również lepsze natlenianie wody, co jest ważne w kontekście utrzymania odpowiedniego zarybienia stawów. Fontanna będzie działać cyklicznie, tak by w razie potrzeby, podczas organizowanych zawodów wędkarskich można było ją wyłączyćpowiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał będzie to doskonałe uzupełnienie terenów spacerowych znajdujących się w sąsiedztwie Trzebnickich Stawów, szczególnie w godzinach wieczornych gdy fontanny będą mogły zaświecić pełnymi barwami.

Warto przypomnieć, że w okresie wakacji gruntowny remont przeszła również Trzebnicka Wyspa. W skład prac weszło - wymiana podłoża, zwiększenie liczby miejsc siedzących, zamontowanie nowej sceny oraz modernizacja zadaszenia. Dzięki temu wyspa zyskała nowy wygląd. Zadbano niemalże o każdy szczegół – w tym odświeżenie grilla oraz wyłożenie gresem i kamieniami terenu wokół drzewa rosnącego na wyspie.

 

 

Wersja XML