Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wprowadzenie komendanta powiatowego policji oraz zastępcy w Trzebnicy

18 października w auli Urzędu Miejskiego w Trzebnicy odbyło się uroczyste wprowadzenie Komendanta Powiatowego Policji w Trzebnicy komisarza Sławomira Gajewskiego oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji młodszego inspektora Adama Jędryszczaka.

Mianowania dokonał Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu inspektor Arkadiusz Golanowski w obecności Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, Starosty Powiatu Trzebnickiego Waldemara Wysockiego oraz zaproszonych gości, policjantów i pracowników jednostki.

Uroczystość rozpoczęła się od meldunku złożonego Dolnośląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji insp. Arkadiuszowi Golanowskiemu, przez Naczelnika Wydziału Prewencji nadkom. Artura Gajowego. Po odczytaniu decyzji personalnych przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji st. asp. Krystiana Płoszaja, insp. Arkadiusz Golanowski przedstawił sylwetki powołanych komendantów, a następnie wręczył im akty powierzenia obowiązków na nowym stanowisku.

Komendant Powiatowy Policji w Trzebnicy kom. Sławomir Gajewski podziękował za zaufanie oraz zapewnił, że wzajemna współpraca i zaangażowanie przełoży się na dobre wyniki całej jednostki. W swoim wystąpieniu nowo powołany szef trzebnickiej policji wspomniał również emerytowanych komendantów podinsp. Edwarda Gnyszkę i insp. Dionizego Dyjaka, którym podziękował za wspólną pracę i wsparcie w wykonywaniu zadań służbowych.

Gratulacje obu komendantom złożył burmistrz Marek Długozima życząc jednocześnie wytrwałości i sukcesów w wykonywaniu policyjnego fachu. Ponadto wyraził nadzieję na dalszą współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców całego powiatu trzebnickiego.

Spotkanie było także okazją do rozmów o współpracy. Burmistrz razem z Komendantem Wojewódzkim oraz nowo powołanym komendantem KPP w Trzebnicy omówili nową inwestycję, którą wkrótce będzie budowa nowego komisariatu policji w Trzebnicy.

 

 

Wersja XML