Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Szkolne Orły w Urzędzie

23 czerwca, na zaproszenie Burmistrza Marka Długozimy do Urzędu Miejskiego przyszły dzieci, wraz z opiekunami, ze Szkoły Podstawowej nr 3, które zostały wpisane w Poczet Szkolnych Orłów Gminy Trzebnica, a z różnych przyczyn nie mogły być obecne podczas uroczystej gali jaka odbyła się w Gminnym Centrum Kultury.

Na spotkaniu obecna była drużyna zdolnych matematyków, a także drużyna sportowców ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Trzebnicy. Towarzyszyli im. Pani Anna Otwinowska i Pan Dariusz Bocian- opiekunowie drużyny matematycznej, Pan Paweł Wolski- opiekun drużyny sportowej oraz Pani Edyta Kozicka- nauczycielka języka polskiego.

- Cieszę się, że mamy w Trzebnicy tak zdolną młodzież. Gratuluję Wam sukcesów i dziękuje za godne reprezentowane gminy Trzebnica. Jestem z Was dumny – powiedział burmistrz- Życzę Wam kolejnych sukcesów.

Warto dodać, że decyzją Burmistrza Marka Długozimy w tym roku utworzono nową kategorię- Drużyna Matematyczna. Było to spowodowane faktem, że uczniowie wspomnianej szkoły od 15 już lat biorą udział w Dolnośląskich Meczach Matematycznych organizowanych przez Wydział Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, a w tym roku po raz pierwszy w historii meczów, wspomniana drużyna, zakwalifikowała się do finałów i po bardzo emocjonujących rozgrywkach zajęła III miejsce w Województwie.

Kolejna nagrodzona grupa, to drużyna sportowa, której zajęła 12. miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych.

Uczniowie wraz z opiekunami otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Skład Drużyny Matematycznej: Dagmara Kupis, Oliwier Długosz, Gert Bouwman, Antoni Krzaka, Mateusz Borecki, Szymon Hupa, Narbert Katura, Paweł Solecki, Jakub Barełkowski – Goraś, Bartłomiej Oświęcimski i Jakub Pancerz.

Skład Drużyny Sportowej: Drużyna której kapitanem jest Antoni Krzak brała udział w Wojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych. W jej skład wchodzą: Jakub Gadaszewski, Jakub Pancerz, Gert Bouwman, Szymon Hupa, Dominik Kuczek, Mikołaj Kostecki, Mateusz Dudek, Sebastian Grzybowski, Igor Gorczyca i Szymon Domagalski.

Brak opisu obrazkaDrużyny - matematyczna i sportowa z SP 3 nie mogły wziąć udziału w Gali Szkolnych Orłów. Burmistrz Marek Długozima zaprosił je do Urzędu Miejskiego, gdzie oficjalnie poinformował ich o wpisaniu w poczet Orłów Gminy Trzebnica. 

Brak opisu obrazkaPan Dariusz Bocian- opiekun Drużyny Matematycznej.

Brak opisu obrazkaPani Anna Otfinowska również zadbała o odpowiednie przygotowanie Drużyny Matematycznej do Dolnośląskich Meczów Matematycznych, podczas których uczniowie ze Szkoły Podstawowej zdobyli III miejsce w województwie.

Brak opisu obrazkaDzięki Panu Pawłowi Wolskiemu drużyna sportowa ze SP nr 3 z sukcesem wzięła udział w Wojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych.

Brak opisu obrazkaPani Edyta Kozicka również nie mogła być obecna podczas uroczystej gali. Burmistrz Marek Długozima  zaprosił nauczycielkę do Urzędu Miejskiego, by osobście Jej pogratulować.

Więcej zdjęć w galerii:

 

 

Zobacz także:

 

 • Gala Szkolne Orły Gminy Trzebnica

  Brak opisu obrazka
  Po raz kolejny docenione zostały całoroczne trudy i osiągnięcia uczniów z gminnych placówek oświatowych. 21 czerwca w sali kinowo-widowiskowej Gminnego Centrum Kultury poznaliśmy tegorocznych Szkolnych Orłów Gminy Trzebnica. W tym roku pojawiły się nowości w przyznawaniu wyróżnień, jedną z nich była nagroda specjalna burmistrza Marka Długozimy, wręczona w kategorii „Złoty Szkolny Orzeł Gminy Trzebnica”.
  Data publikacji: 24-06-2016 14:13
Wersja XML